Sprintem

2. MIEJSCE WIŚL ACZEK

W ostatnim meczu turnieju w czeskim Trutnovie koszykarki Wisły Can-Pack przegrały po dogrywce z rosyjskim Dynamem Kursk 67-77 (10-8, 15-19, 23-17, 17-21, 2-12) i zajęły 2. miejsce. Punkty: Cohen 19, Majewska 16, Kobryn 15, Gburczyk 8, Zohnova 4, Kułaga 3, Kotnis 2, Gajdosz 0. W sobotę krakowianki pokonały mistrzynie Czech ZWZ USK Praga 65-60 (10-15, 21-19, 20-8, 14-18). Punkty: Cohen 22, Kobryn 16, Skorek 13, Majewska 9, Gburczyk 3, Zohnova 2, Kotnis 0, Kułaga 0. (K)
LEKKOATLECI W SALONIKACH
Amerykanka Carmelita Jeter w Światowym Finale Lekkoatletycznym w Salonikach uzyskała trzeci w historii wynik w biegu na 100 m - 10,67. W konkursie skoku o tyczce Monika Pyrek zajęła z Brazylijką Fabianą Murer ex aequo 2. miejsce (obie po 4,60), a Anna Rogowska czwarte (4,50). Tomasz Majewski był drugi w pchnięciu kulą (21,21), a Piotr Małachowski trzeci w rzucie dyskiem (65,60). W tej samej konkurencji wśród pań Żaneta Glanc zajęła 2. miejsce (63,36).
DZIESIĄTY W K-1
Mateusz Polaczyk zajął 10. miejsce w rywalizacji K-1 podczas mistrzostw świata w kajakarstwie górskim. Zawody rozegrano na olimpijskim torze w hiszpańskim Seu d'Urgell.