Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Pożyczki dla powodzian

Pożyczki dla powodzian

Pożyczki będą udzielane w wysokości od 4 tys. zł do 8 tys. zł. Jak wspomnieliśmy, nie są one oprocentowane, nie będą pobierane także żadne opłaty administracyjne. Spłacane będą w ratach miesięcznych po 1 tys. zł. Dodajmy, że jak zwykle w przypadku Funduszu Mikro procedury przyznawania pożyczek i weryfikacji wniosków są maksymalnie uproszczone. Zabezpieczeniem pożyczki może być weksel, ale także poręczenie (może być poręczenie wzajemne, w ramach kilkuosobowych grup pożyczkobiorców).
   (INF. WŁ.) Przeszło milion złotych przeznaczy Fundusz Mikro na pożyczki dla małych i średnich firm, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi. Już od najbliższego poniedziałku będzie można składać wnioski w krakowskim przedstawicielstwie funduszu. Pożyczki są nieoprocentowane.
   Wnioski można składać do 31 października br. Jak zapewniono, już niedługo zostanie uruchomiony punkt przyjmowania wniosków w Nowym Sączu. Pracownicy Funduszu Mikro spodziewają się, że właśnie w tym mieście (duże straty podczas ostatniej powodzi) będzie najwięcej firm ubiegających się o pożyczki. (DER)
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się