Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Poczet gotowy

Poczet gotowy

Dzieło powstało z okazji 600-lecia odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego i jest pierwszym tego typu opracowaniem wielowiekowej historii krakowskiego Uniwersytetu. Przedstawia sylwetki i dokonania rektorów UJ, począwszy od Stanisława ze Skarbmierza, który prowadził Uniwersytet w latach 1400-1413, a kończąc na obecnym włodarzu Franciszku Ziejce, którego kadencja dopiero się rozpoczęła.

Na 600-lecie odnowienia UJ

     (INF. WŁ.) Wczoraj w Wydawnictwie Jagiellonia SA odbyło się spotkanie, jakie możliwe jest tylko w Krakowie. Oto na ręce rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Franciszka Ziejki i prorektora prof. Krzysztofa Królasa złożona została wielostronicowa księga, ściśle związana z dziejami tej najstarszej w Polsce uczelni. Księga nosi tytuł "Poczet rektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego 1400-2000". Jej autorem jest dr Zdzisław Pietrzyk z Biblioteki Jagiellońskiej, grafikę opracował prof. Władysław Pluta.
     "Poczet" to pozycja osobliwa także dlatego, że jego nakład wynosi zaledwie 500 sztuk. Miło nam zawiadomić, że "Poczet" jest owocem edytorskich działań Wydawnictwa Jagiellonia SA, właściciela "Dziennika Polskiego", a wydrukowany został w Drukarni Leyko.
(D)

Fot. Wacław Klag
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się