Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Najpiękniejsze lilie

Materiał płatny Najpiękniejsze lilie

Najważniejszą grupę odmian uprawianych w gruncie stanowią mieszańce azjatyckie - rośliny o dużej gamie kolorów, często jaskrawe, pozbawione zapachu, o zróżnicowanej sile wzrostu (60 - 150 cm). Do grupy lilii azjatyckich zalicza się popularne w niektórych rejonach smolinosy - gatunek lilia bulwkowata i jego podgatunek lilia szafranowa. Lilie azjatyckie najlepiej sprawdzają się w uprawie ogrodowej, są mrozoodporne i mają stosunkowo niewielkie wymagania glebowe.

Lilie są często uważane za najpiękniejsze kwiaty cebulowe. Kwitnące latem w naszych ogrodach zachwycają kolorami swych wielkich kwiatów, a wiele z nich urzeka też zapachem. To bogactwo barw i woni zawdzięczamy stosunkowo nielicznej grupie gatunków, oraz znacznie pokaźniejszemu zbiorowi odmian i mieszańców ogrodowych.

Z kolei grupa mieszańców orientalnych - najważniejsza w produkcji szklarniowej na kwiat cięty - w ogrodach jest znacznie trudniejsza do uprawy, ze względu na małą mrozoodporność oraz wysokie wymagania glebowe i wodne. Lilie orientalne

Pozostała część artykułu dostępna jest tylko dla abonentów

Zostało jeszcze 76% treści

Wykup dostęp Mam abonament

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się