Kusia show

Towarzyski turniej międzynarodowy w futsalu

Polska - Łotwa 3-3 (1-0)

1-0 Jarzmik 12, 1-1 Matvejevs 28, 1-2 Aleksejevs 31, 1-3 Matvejevs 36, 2-3 Kusia 38, 3-3 Sobalczyk 39.
Polska: Ulfik - Kusia, Kasprzyk, Wolański, Szłapa oraz Nawrat, Sobalczyk, Franz, Jarzmik, Korczyński, Żebrowski, Słupek.
Łotwa: Bondars - Aleksejevs, Lapkovskis, Matvejevs, Śustrovs oraz Glazovs, Kolesnikovs, Nagibins, Sens, Vasiljevs, Ljaśenko, Koćerigins, Matzjonins.
Sędziowali Jacek Ligienza z Lublina oraz Rafał Greń z Rzeszowa. Żółte kartki: Korczyński, Kasprzyk, Żebrowski. Widzów: 3000.
Ostatni mecz rzeszowsko-krośnieńskiego turnieju futsalu przyniósł zdecydowanie najwięcej emocji. Stawiana w roli faworyta reprezentacja Polski, na minutę przed końcem spotkania z Łotwą zapewniła sobie zwycięstwo w całych zawodach. Niesiona dopingiem kibiców zgromadzonych w hali Podpromie miała jednak niemałe problemy z wywalczeniem choćby remisu, dającego upragnioną pierwszą lokatę.
Słowa trenera Leszka Latacza, że Łotwa będzie najgroźniejszym przeciwnikiem, sprawdziły się w stu procentach. Pierwsza odsłona spotkania to wyraźna dominacja biało-czerwonych. Prowadzili w 12 min po pięknym uderzeniu Rafała Jarzmika w samo okienko bramki Łotyszy. Potem marnowali jednak okazje, a rywale kontrowali groźnie, gdyby nie znakomita postawa w bramce Tomasza Ulfika, miny kibiców byłyby zdecydowanie smutniejsze. W drugiej odsłonie Polacy wyraźnie stanęli. Łotysze przypuścili szturm i po 35 minutach prowadzili już 3-1, a mogli wyżej, gdyby Polakom nie sprzyjało szczęście. Przeciwnicy kilkukrotnie posyłali piłkę w słupek bramki strzeżonej przez Bartłomieja Nawrata, który w drugich 20 minutach zastąpił Ulfika. Ryzykowna decyzja, zdjęcie golkipera i wprowadzenie piątego zawodnika z pola przyniosło efekty. Krzysztof Kusia we wspaniałym stylu rozprowadzał piłkę. Najpierw sam zdobył mocnym strzałem zza pola karnego bramkę kontaktową, aby po chwili asystować w podobnej urody trafieniu Igorowi Sobalczykowi. Po wyrównującym golu to właśnie Kusia utonął w objęciach kolegów z drużyny. Nie były to jednak ostatnie emocje wieczoru. W samej końcówce szansy nie wykorzystali Łotysze, którzy nie trafili do pustej bramki.
Wygrana Polaków jest optymistycznym prognostykiem przed zbliżającymi się eliminacjami mistrzostw świata w lutym. Polacy w Budapeszcie zmierzą się z gospodarzami, Macedonią i Anglią. Zwycięzcy 10 grup eliminacyjnych i dwie najlepsze drużyny z miejsc drugich zagrają parami o 6 miejsc w finałach MŚ w Brazylii (listopad 2008).
W drugim spotkaniu: Cypr - Turcja 3-0.