Wielka Brytania: Sąd uznał nastolatka winnym nieumyślnego...

Wielka Brytania: Sąd uznał nastolatka winnym nieumyślnego zabójstwa Polaka w Harlow

Aleksandra Gersz AIP

Polska

Aktualizacja:

Polska

Wielka Brytania: Sąd uznał nastolatka winnym nieumyślnego zabójstwa Polaka w Harlow

©AP/FOTOLINK

16-letni Brytyjczyk został w poniedziałek uznany winnym nieumyślnego zabójstwa 40-letniego Polaka Arkadiusza J. w Harlow. Do tragedii doszło w ubiegłym roku. O karze sąd zadecyduje we wrześniu.
Wielka Brytania: Sąd uznał nastolatka winnym nieumyślnego zabójstwa Polaka w Harlow

©AP/FOTOLINK

Jak podaje portal Essex Live, 16-latek, którego nazwiska nie ujawniono, został jednomyślnie uznany winnym przez 11 ławników w sądzie w Chelmsford w hrabstwie Essex. Ich obrady trwały łącznie cztery godziny. O karze za nieumyślne zabicie Polaka sąd zdecyduje 8 września. Na posiedzeniu pojawi się wtedy 16-latek, który obecnie wyszedł za kaucją z powodu choroby członka swojej rodziny. Brytyjczyk, który został aresztowany w sierpniu ubiegłego roku, cały czas utrzymywał, że działał w obronie własnej.


Zabójstwo 40-letniego Polaka Arkadiusza J. skupiło dużą uwagę zarówno brytyjskich, jak i polskich mediów. Do zdarzenia doszło 27 sierpnia ubiegłego roku na placu handlowym The Stow w Harlow w Anglii. W wyniku sprzeczki między trzema Polakami a grupą brytyjskich nastolatków, Arkadiusz J. został mocno uderzony w głowę. Dwa dni później zmarł na skutek obrażeń w szpitalu w Cambridge.

Po wydarzeniach w Harlow rząd w Warszawie apelował do władz w Londynie o zapewnienie bezpieczeństwa polskim imigrantom. Ataki wymierzone w imigrantów nasiliły się bowiem na wyspach po ubiegłorocznym referendum unijnym, w którym Brytyjczycy zdecydowali się wystąpić z Unii Europejskiej. Polacy są największą mniejszością narodowościową w Wielkiej Brytanii.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama