USA: Rekordowo niskie poparcie dla Donalda Trumpa

USA: Rekordowo niskie poparcie dla Donalda Trumpa

Michał Kurowicki (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Donald Trump

Donald Trump ©AP/EAST NEWS

Wyjątkowo niskie poparcie dla Donalda Trumpa. Po pół roku od objęcia prezydentury ma on zdecydowanie więcej przeciwników niż zwolenników, donosi CNN powołując się na swój najnowszy sondaż.
Donald Trump

Donald Trump ©AP/EAST NEWS

Sondaż CNN pokazał, że po sześciu miesiącach prezydentury 56 procent obywateli USA nie jest zadowolonych z tego, w jaki sposób Trump go sprawuje. Natomiast 38 procent popiera jego sposób rządów.

To bardzo zły wynik w porównaniu z poprzednimi prezydentami, którzy zwykle po pierwszym półroczu mieli więcej zwolenników niż przeciwników. Wyjątkiem w tej statystyce był tylko Bill Clinton, którego w analogicznym okresie popierało 44 proc. obywateli. Wynika z tego, że Trump wypada jeszcze gorzej.

Sondaż wykazał, że wyborcom szczególnie nie podobają się tweety Donalda Trumpa. Większość, bo aż 71 proc. ankietowanych odpowiedziało, że jest to bardzo ryzykowny sposób na przekazywanie swoich poglądów, kolejne 60 proc., że takie wiadomości mogą być łatwo źle zrozumiane, w końcu 72 proc. stwierdziło, że prowadzą do nieporozumień w kontaktach z innymi światowymi przywódcami.

Nie widać też, żeby Trump pozyskiwał nowych wyborców. Popiera go obecnie tylko 7 proc. osób, które głosują na Demokratów, a przeciwnych mu jest 90 proc. takich wyborców.

CZYTAJ TAKŻE: Donald Trump pojechał na pierwsze wakacje i... wzbudził kontrowersje

Jednak Donald Trump nie przejął się zbytnio sondażem CNN i jest ciągle zadowolony ze sposobu w jaki sprawuje prezydenturę. Można się o tym przekonać przeglądając konto prezydenta na portalu …. Twitter.

W odpowiedzi na najnowszy sondaż CNN napisał tam, że tzw. '"Fałszywe Wiadomości" ("Fake News"), jak Trump określa m.in. CNN, NBC i New York Times odmawiają napisania o sukcesie ostatnich sześciu miesięcy jego prezydentury, czyli o wzroście ekonomicznym i liczbie miejsc pracy, uszczelnieniu granic i pokonaniu tzw. Państwa Islamskiego.

Swój sondaż telewizja CNN przeprowadziła telefonicznie, od 3 do 6 sierpnia na grupie 1018 dorosłych osób, które zostały wybrane losowo. Margines błędu w tym badaniu wynosi 3,6 proc.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama