"USA nie są wrogiem Korei Północnej, to Korea jest wrogiem...

"USA nie są wrogiem Korei Północnej, to Korea jest wrogiem USA"

Michał Kurowicki (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Rex Tillerson

Rex Tillerson ©AFP/EAST NEWS

Stany Zjednoczone nie zamierzają zmieniać władz w Korei Północnej, zapewnił Rex Tillerson, sekretarz stanu USA. Wypowiedź ma złagodzić napięcie pomiędzy oboma krajami, po ostatnich próbach rakiet balistycznych, przeprowadzonych przez Koreę Północną.
Rex Tillerson

Rex Tillerson ©AFP/EAST NEWS

- Naszym celem nie jest zmiana reżimu - stwierdził Tillerson, cytowany przez agencję Reuters. - Nie chcemy upadku władz w Pyonguangu. Nie chcemy siłowego zjednoczenia obu Korei. Nie szukamy pretekstu do wysłania naszych wojsk na 38 równoleżnik.
Tillerson stwierdził następnie, kierując swoje słowa do reżimu Kima, że USA nie są zagrożeniem dla władz Korei Północnej, ale to Korea Północna jest zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych.

CZYTAJ TAKŻE: Korea Północna: Przeprowadzono udaną próbę rakiety balistycznej. "Całe USA są w jej zasięgu"

Te dwuznaczne słowa to dyplomatyczna odpowiedź USA na ostatnią próbę rakietową przeprowadzoną przez reżim północnokoreański.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bezczelnosc POlitykow

LOS (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

USA nie byla wrogiem Indian tylko ich przyjacielem,USA nie byla wrogiem Wietnamczykow ,tylko ich przyjacielem,USA nie byla wrogiem Afryki i krajow afrykanskich tylko przyjacielem,a jak ta przyjazn...rozwiń całość

USA nie byla wrogiem Indian tylko ich przyjacielem,USA nie byla wrogiem Wietnamczykow ,tylko ich przyjacielem,USA nie byla wrogiem Afryki i krajow afrykanskich tylko przyjacielem,a jak ta przyjazn sie skonczyla ,ile ludzi zginelo i ilu sie meczy to tylko prawnie i sprawiedliwie zalatwiali i zalatwiaja.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
trzęsą portkami

DziadzioTomek

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

Jankesów najwięcej boli że muszą się liczyć z innymi.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo