Pakistan: Eksplozja cysterny z paliwem niedaleko miasta...

Pakistan: Eksplozja cysterny z paliwem niedaleko miasta Bahawalpur. Zginęły 132 osoby, 80 rannych

Kazimierz Sikorski (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Pakistan: Eksplozja cysterny z paliwem niedaleko miasta Bahawalpur. Zginęły 132 osoby, 80 rannych

©EAST NEWS / AFP PHOTO / MANSOOR ABBAS

132 osoby nie żyją, a co najmniej 80 jest rannych - to bilans eksplozji, która miała miejsce w prowincji Pendżab na wschodzie Pakistanu. Cysterna przewróciła się i zapaliła w pobliżu miasta Bahawalpur. Ofiarami są okoliczni mieszkańcy, którzy podeszli do pojazdu i próbowali zbierać wyciekające z niej paliwo. Większość rannych jest poważnie poparzona. Wybuch był tak ogromny, że co najmniej sześć samochodów i 12 motocykli doszczętnie spłonęło.
Pakistan: Eksplozja cysterny z paliwem niedaleko miasta Bahawalpur. Zginęły 132 osoby, 80 rannych

©EAST NEWS / AFP PHOTO / MANSOOR ABBAS

Kiedy pojazd przewrócił się i zaczęło z niego wyciekać paliwo, tłum rzucił się z naczyniami, by gromadzić benzynę. Wtedy doszło do zapłonu i masakry. Z niepotwierdzonych informacji wynika, iż pojazd z paliwem jechał z wielką prędkością, prawdopodobnie kierowca stracił nad nim panowanie i doszło do wypadku. Nieświadomi niebezpieczeństwa ludzie oblegli cysternę paląc papierosy, wystarczyła iskra, by na miejscu wypadku powstała potężna pochodnia.


Eksplozja cysterny z paliwem niedaleko Bahawalpur

Źródło: RUPTLYNa miejsce tragedii skierowano nawet helikoptery, które najbardziej poszkodowanych zabierały do szpitali, informował rzecznik wojska, generał Asif Ghafoor. Władze obawiają się, że liczba ofiar może ulec zwiększeniu. Pożar, jaki powstał po zapaleniu się cysterny zniszczył kilkanaście samochodów i motocykli.

Identyfikacja wielu ofiar będzie bardzo trudna, tak popalone są ciała, konieczne będzie wykorzystanie do tego badań DNA. W cysternie, jak podają miejscowe władze było około 25 ton paliwa i pojazd jechał z Karaczi do Lahore. Auto wypadło z drogi w rejonie Kachi Pul, kilka kilometrów od miasta Ahmedpur Sharqia.

Widząc wypadek miejscowi pobiegli tam z naczyniami, by zdobyć paliwo. Telefonicznie zwoływali swoich znajomych z innych miejscowości. Na nic zdały się wysiłki policji, która po przybyciu na miejsce wypadku starała się powstrzymać tłum. Jak potem opisywali stróże prawa potężne płomienie buchnęły, ludzie palili się żywcem, było to piekło - opisywano.

Poszkodowanych rozwożono do kilku szpitali, w tym do oddalonego o 50 km od miejsca wypadku miasta Bahawalpur. Pakistańskie drogi są niebezpieczne, ich jakość pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak stan techniczny poruszających się po nich pojazdów. Do tego dochodzi brawura oraz bezmyślność kierowców.

Eksplozja cysterny z paliwem niedaleko Bahawalpur

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobra wiadomosc

  Radca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  To kara za kradziez. Poza wszystkim nic wielkiego sie nie stalo, bo i tak jest o wiele za duzo tego kolorowego dziadostwa.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama