Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia czterech...

Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia czterech rakiet w kierunku USA

Michał Kurowicki AIP

Polska

Aktualizacja:

Polska

Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia czterech rakiet w kierunku USA

©AFP/EAST NEWS

Kolejny szalony pomysł reżimu Kim Dzong-Una. Tym razem władze Korei Północnej oświadczyły, że zamierzają wystrzelić cztery rakiety w stronę USA. I dodały, że dialog z prezydentem Trumpem jest niemożliwy.
Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia czterech rakiet w kierunku USA

©AFP/EAST NEWS

Jeszcze w środę reżim Kim Dzong-Una twierdził, że jedynie rozważnie analizuje plan wzniecenia ognia w okolicach wyspy Guam na Pacyfiku. Takie słowa wypowiedział w środę rzecznik północnokoreańskiej armii, dla rządowej agencji informacyjnej tego kraju.

Czytaj także: Nowe sankcje wymierzone w Koreę Północną. Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję

W czwartek nad ranem sytuacja zmieniła się diametralnie. Obecnie reżim podaje, że ma już konkretny plan wystrzelenia czterech rakiet w okolice należącej do USA wyspy Guam na Oceanie Spokojnym. I podaje nawet termin. Ma to być połowa sierpnia, a więc zaledwie za około tydzień. - Jakikolwiek dialog z człowiekiem takim jak Trump, który jest pozbawiony rozumu, nie jest możliwy. Wpływ na niego może mieć tylko bezwzględna siła - napisali przedstawiciele armii Korei Północnej.

To odpowiedź na ostatnie, wyjątkowo ostre słowa prezydenta USA pod ich adresem. Trump napisał wczoraj na portalu Twitter, że jeśli groźby ze strony Korei Północnej nie ustaną, wtedy spotka ją ogień i gniew, jakich świat jeszcze nie widział.

Czytaj także: Korea Północna: Przeprowadzono udaną próbę rakiety balistycznej. "Całe USA są w jej zasięgu"

Przebywający na wyspie Guam korespondent BBC Rupert Wingfield-Hayes relacjonuje, że wiekszość przebywających tam żołnierzy uważa groźby Korei Północnej jedynie za retoryczną grę słów z prezydentem Trumpem. Panuje przekonanie, że gdyby reżim Kima rzeczywiście zdecydował się na atak na Guam byłoby to dla niego działanie samobójcze.

Czytaj także: "USA nie są wrogiem Korei Północnej, to Korea jest wrogiem USA"

Na wyspie Guam mieszka 163 tysiecy ludzi. To także jedna z głównych baz marynarki wojennej i lotnictwa USA na Oceanie Spokojnym. Według zapowiedzi Korei Północnej rakiety, ktore wystrzeli w kierunku tej wyspy polecą na odległość 3356 km i spadną do wody w odległości około 30-40 km od wysy Guam.

"Wszelkie prowokacje spotkają się z potężną i surową reakcją". Korea Płd. odpowiada na groźby północnokoreańskiego reżimu

Associated Press/x-news

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ciekawe

  :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  co zrobią jankesi ,jak by tylko jedna doleciała do Guam ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama