Egipt: W katastrofie kolejowej zginęły 43 osoby

Egipt: W katastrofie kolejowej zginęły 43 osoby

Michał Kurowicki AIP

Polska

Aktualizacja:

Polska

Egipt: W katastrofie kolejowej zginęły 43 osoby
1/5
przejdź do galerii

©Asmaa Abdelatif/imago/Xinhua/EAST NEWS

Do tragicznej w skutkach katastrofy kolejowej doszło w Egipcie. W wyniku zderzenia dwóch pociągów zginęły 43 osoby, a 130 zostały ranne.

ruptly/x-news

Do tragedii doszło w piątek wieczorem w okolicach miasta Aleksandria, na północy Egiptu, w delcie Nilu. Jak informują przedstawiciele egipskich kolei państwowych jeden z pociągów pasażerskich zatrzymał się na stacji, w niewielkiej miejscowości Chorszid na wschód od Aleksandrii. W jego tył uderzył jadący z Kairu z dużą prędkością skład pasażerski, podaje agencja AFP.

Przyczyny katastrofy nie są na razie znane. Wyjaśnia je egipska policja wspólnie z przedstawicielami kolei państwowych tego kraju.
Jednym z powodów wypadku mogły być wieloletnie zaniedbania struktury kolejowej w Egipcie. Od lat nie remontuje się tam znacznej części torów, ani nie wymienia znaków sygnalizacji ostrzegawczej. Częściowe remonty przeprowadzane są jedynie na głównych liniach.
Do tragicznych wypadków kolejowych dochodziło w Egipcie już wcześniej. W najtragiczniejszym w skutkach, do którego doszło w 2002 roku zginęło aż 370 pasażerów. Wtedy przyczyną tragedii był wybuch butli z gazem w jednym z wagonów.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama