Skawina. Znów głośno o firmie Clif i groźnych odpadach

Skawina. Znów głośno o firmie Clif i groźnych odpadach

Małgorzata Mrowiec

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Była siedziba spółki Clif w Niepołomicach

Była siedziba spółki Clif w Niepołomicach ©archiwum

Reporterzy programu Uwaga (TVN) przyjrzeli się firmie Clif ze Skawiny (o której „Dziennik Polski” też wcześniej wielokrotnie pisał), podejrzewanej o nielegalne pozbywanie się odpadów, w tym toksycznych chemikaliów.
Była siedziba spółki Clif w Niepołomicach

Była siedziba spółki Clif w Niepołomicach ©archiwum

Śledzili ciężarówki, które według ich ustaleń wywoziły na Śląsk i tam wysypywały wymieszane groźne odpady, w tym rozpuszczalniki i oleje. A powinny one trafiać do zakładów zajmujących się utylizacją materiałów niebezpiecznych.

Każda kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w spółce Clif kończyła się protokołem, zawierającym mnóstwo wyszczególnionych nieprawidłowości. WIOŚ kierował po tych kontrolach wnioski o ukaranie do sądu albo do prokuratury o ściganie.

Według Pawła Ciećko, małopolskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska, spółka nie postępuje zgodnie z pozwoleniami. Jednak sprawy, których jest bohaterem, są umarzane, firma nadal funkcjonuje i jest potentatem na małopolskim rynku zbierania odpadów niebezpiecznych. Wcześniej mieściła się w Niepołomicach. Tam podczas jej funkcjonowania doszło m.in. do kilku pożarów zgromadzonych odpadów chemicznych, które skaziły środowisko oraz wycieku ropopochodnych substancji do rzeki Drwinki.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 13

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo