Nowe boisko dla Hutnika. W Nowej Hucie mówią o magii klubu,...

Nowe boisko dla Hutnika. W Nowej Hucie mówią o magii klubu, który uruchomił akademię [ZDJĘCIA]

Paweł Panuś

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Hutnik wzbogacił się o nowe pełnowymiarowe boisko
1/17
przejdź do galerii

Hutnik wzbogacił się o nowe pełnowymiarowe boisko ©fot. adam wojnar

W środę uroczyście otwarto nowe, oświetlone i pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Ptaszyckiego w Nowej Hucie. Jego operatorem będzie Hutnik Kraków.
Klub z 62-letnią tradycją w minionym sezonie dysponował tylko jedną płytą treningową, od 1 kwietnia jest operatorem głównej płyty na Suchych Stawach, od wczoraj ma trzeci obiekt. Koszt inwestycji, znajdującej się na terenie byłego sztucznego lodowiska, wyniósł prawie trzy miliony złotych. Stadion jest ogrodzony i oświetlony, na potrzeby trenujących oddano do użytku parterowy budynek szatniowo-socjalny. To 170 obiekt sportowy oddany do użytku przez władze Krakowa w ciągu minionych 14 lat.


- Suche Stawy to miejsce kojarzące się ze sportem. Działa tu Akademia Sportu Progres, Hutnik, a w hali grać będą siatkarki Trefla Proximy. Życzę sukcesów zwłaszcza młodzieży, aby poszła w ślady obecnych reprezentantów - powiedział otwierając obiekt prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Pewnym „haczykiem” umowy jest to, że Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 jest operatorem obiektu na czas określony, do 30 czerwca 2018 roku, a więc do zakończenia najbliższego sezonu.

- Musimy się w tym czasie wykazać, że dobrze opiekujemy się powierzonym nam mieniem. Jeśli tak się stanie, podpisana zostanie umowa na dłuższy czas - informuje dyrektor Hutnika Leszek Janiczak.

Nie jest wielką tajemnicą, że zawiadujące obiektami na Suchych Stawach podmioty, wyłączając siatkarki Trefla Proximy, nie żyją ze sobą w wielkiej przyjaźni. Kilka tygodni temu Akademii Sportu Progres, która w ostatnich latach odnosi największe sukcesy w młodzieżowym futbolu w Krakowie, przybyła konkurencja w postaci Akademii Piłkarskiej Hutnik Kraków.

- Jest coś takiego jak magia Hutnika, na którą ten klub zapracował przez lata z powodzeniem i sukcesami szkoląc młodzież. W ciągu kilku tygodni działalności naszej akademii do zespołu jednego tylko rocznika 2008 zgłosiło się 50 chłopców - mówi trener koordynator AP Hutnik Michał Guja. - Szacujemy, że po wakacjach, gdy rodzice masowo zapisują dzieci do klubów, liczba trenujących przekroczy 300 osób - dodaje.

Trzeba też dodać, że w Hutniku prowadzone jest szkolenie od kategorii młodzika do juniora starszego. Klub niedawno zaangażował młodych trenerów: Macieja Wejnera, który osiągał sukcesy z młodzieżą Wawelu oraz Piotra Gaździckiego. Obaj zajmować się będą juniorskimi drużynami Hutnika. - Mając trzy boiska jesteśmy w stanie odbudować szkolenie w naszym klubie i postarać się o sukces drużyny seniorów. To bardzo ważne, że po latach regresu wreszcie mamy możliwość normalnej pracy w świetnych warunkach - powiedział Janiczak, wręczając prezydentowi Majchrowskiemu klubową koszulkę z numerem 5.

Przed uroczystością otwarcia boiska rozegrano wewnętrzny turniej pomiędzy poszczególnymi rocznikami AP Hutnik. Prezydent Krakowa wręczył zwycięzcom puchar, klub otrzymał sprzęt sportowy, natomiast medale wręczał wychowanek Hutnika, obecnie gracz Jagiellonii Białystok Piotr Tomasik. Współpracę z akademią ma nawiązać także inny wychowanek klubu z Nowej Huty Michał Pazdan.

http://www.sportowy24.pl/topsportowy24/;#TOPSportowy24;nf[/a] – SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU


Czytaj także

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Boisko Hutnika

  Jan Mogiła (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Dzięki Panie Sławomirze Pietrzyk Kibice Hutnika I Mieszkańcy Nowej Huty! !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowe Boisko

  Jan Mogiła (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Dziękuję Władzom Miasta Panu Prezydentowi Majchrowskiemu I Człowiekowi Który Całe Serce Włożył W Budowę Tego Boiska Dla Klubu Hutnika Historii Polski Krakowa! !!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W Hucie tylko Hutnik!

  HKS Fan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Suche Stawy dla Hutnika. Precz z Siemachą. Hutnik Kraków!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HKS!

  nowohucianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Był bedzie jest HUTNIK HKS !

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama