Pisanie książek zaczyna się od kolacji

Pisanie książek zaczyna się od kolacji

Aleksandra Suława

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Warsztaty. Pisanie to jeden procent talentu i 99 procent ciężkiej pracy. Krakowskie Biuro Festiwalowe przypomina tę starą maksymę i zaprasza na trzeci już Kurs Kreatywnego Pisania, tym razem poświęcony prozie obyczajowej.
Ta edycja zapowiada się nieco spokojniej niż poprzednie, poświęcone powieści i kryminałowi. Tym razem organizatorzy na warsztat biorą bowiem prozę obyczajową.

Spokojniej, to nie znaczy mniej pracowicie, bo w programie pięciomiesięcznego kursu znalazło się dziesięć roboczych weekendów i 100 godzin zajęć. W trakcie warsztatów uczestnicy posłuchają praktycznych rad mistrzów gatunku: Sylwii Chutnik, Mariusza Czubaja i Anny Dziewit-Meller, zaś psychoterapeuta, prof. Bogdan de Barbaro, opowie o tym, jak stworzyć interesującą, a zarazem wiarygodną osobowość bohaterów.

Początkujący literaci spotkają się też z ekspertami od budowania wizerunku, psychologii twórczości i rynku wydawniczego.

Kurs, oprócz podnoszenia literackich umiejętności, ma też swoje materialne rezultaty. Jego zwieńczeniem jest wydanie antologii tekstów uczestników. Kto wie, może któryś z młodych literatów powtórzy sukces Ahsana Ridha Hassana, uczestnika pierwszej edycji warsztatów, który do tej pory wydał dwa tytuły: „Wieża” oraz „Trupojad i dziewczyna”.

Kursowi towarzyszą comiesięczne, weekendowe warsztaty pisania, które dotychczas prowadzili m.in. Łukasz Orbitowski, Sylwia Chutnik, Max Cegielski, Weronika Murek i Wojciech Jagielski.

Kurs rozpocznie się we wrześniu, a jego koszt to 1500 zł. Na razie, do końca lipca, organizatorzy czekają na zgłoszenia. Aby wziąć udział w rekrutacji, trzeba stworzyć krótki (maksymalnie pięciostronicowy) opis rodzinnej kolacji, a następnie przesłać go na: pisz@miastoliteratury.pl. Spośród kandydatów organizatorzy wybiorą 12 uczestników kursu.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 13. "Cymbergaj"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama