Krakowski kalendarz kulturalny. Na co warto się wybrać

Krakowski kalendarz kulturalny. Na co warto się wybrać

Urszula Wolak

Dziennik Polski 24

„Mięso”. Przedpremiera na surowo w Kinie Pod Baranami

19 września w Kinie Pod Baranami - Sala MOS o godz. 21 - zobaczymy „Mięso” Julia Ducournau. To znakomity horror, uhonorowany Nagrodą Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych FIPRESCI podczas Międzynarodowego Festiwalu w Cannes w 2016 roku.

Wszyscy w rodzinie Justine są lekarzami weterynarii i zdeklarowanymi wegetarianami. Justine w wieku 16 lat jest znakomitą, obiecującą uczennicą.
Kiedy zaczyna studia, trafia w sam środek dekadenckiego, bezlitosnego i kuszącego niebezpieczeństwem świata. W pierwszym tygodniu otrzęsin, próbując dostosować się do środowiska, w które trafiła, łamie rodzinną tradycję i po raz pierwszy próbuje surowego mięsa. Wkrótce przyjdzie jej zmierzyć się z nieoczekiwanymi konsekwencjami swego postępowania, co więcej, zacznie odkrywać swoje prawdziwe - demoniczne „ja”.

„Czytamy i oglądamy”w kinie Agrafka


„Czytamy i oglądamy” to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów, połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. Bilety w cenie 10 zł. 17 września o godz. 11 obejrzymy „Niedoparki”. Kim są? To niewielkie stworzenia zamieszkujące wszystkie ludzkie mieszkania. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te zrobione z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary - taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy - w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!

Mała KIKA

17 września o godz. 12 w kinie KIKA najmłodsi widzowie zobaczą film zatytułowany „Kacper i Emma jadą w góry”. Jego główni bohaterowie to para dzieciaków, które najlepiej wiedzą jak sprawić sobie niezapomnianą frajdę.

Po seansie organizatorzy pokazu zapraszają na warsztaty artystyczne.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 20

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama