Dziennik Anny Frank - operowo

Dziennik Anny Frank - operowo

Zdjęcie autora materiału
Aleksandra Suława

Dziennik Polski 24

KR130323APW_052.jpg
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Andrzej Wiśniewski

W ramach tegorocznego Sinfonietta Festival będzie można zobaczyć m.in. Dziennik Anny Frank - operę, której libretto powstało na podstawie słynnego pamiętnika, będącego jednym z najbardziej poruszających świadectw Holocaustu.
2 lipca, w industrialnych wnętrzach Muzeum Inżynierii Miejskiej Sinfonietta Cracovia zmierzy się z operą Grigorija Frieda Dziennik Anne Frank.

- Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na wystawienie ‹‹Dziennika Anne Frank›› niż krakowski Kazimierz — miejsce tak silnie związane kulturowo i historycznie z losami polskich oraz europejskich Żydów. Pamiętajmy, że pamiętnik Frank jest nie tylko świadectwem okrucieństw wojny i prześladowań, ale również — a może nawet przede wszystkim? — świadectwem ogromnej woli i radości życia, dokumentującym proces dorastania niezwykle inteligentnej i wrażliwej, młodej kobiety — mówi Jurek Dybał, który objął kierownictwo muzyczne spektaklu.

- Również dlatego zdecydowaliśmy się zrealizować ten projekt w sercu tętniącego życiem Kazimierza, który jest obecnie centralnym punktem kulturalnej mapy Krakowa — dodaje dyrektor Sinfonietty.

Spektakl wyreżyseruje Rebekah Rota, a w tytułowej roli wystąpi Ewa Majcherczyk — ciesząca się międzynarodowym uznaniem polska sopranistka, znana z występów na włoskich i rodzimych scenach; między innymi na deskach Teatru Wielkiego — Opery Narodowej.

Początek spektaklu o godz. 19. Bilety w cenie 20 i 40 zł, do nabycia na Ticketpro.pl, Eventim.pl, InfoKraków.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 7

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama