Chwyć za mikrofon i zostań królową bitu

Chwyć za mikrofon i zostań królową bitu

Aleksandra Suława

Dziennik Polski 24

(zdjęcie ilustracyjne)

(zdjęcie ilustracyjne) ©Fot. Maciej Jeziorek

Rapowanie i tworzenie muzyki elektronicznej to domena młodych mężczyzn? W żadnym wypadku - mówią organizatorki obozu Królowe Bitu i zapraszają dziewczyny w wieku 19-99 lat na muzyczne warsztaty.
(zdjęcie ilustracyjne)

(zdjęcie ilustracyjne) ©Fot. Maciej Jeziorek

Obóz odbędzie się w Krakowie po raz drugi. - Pierwszy zrobiłyśmy w marcu i był to olbrzymi sukces - mówi Ewa Langer, twórczyni i organizatorka warsztatów. - Dziewczyny rapowały, że hip-hop zakłada spódnicę, i to jest prawda. Polska scena muzyczna staje się coraz bardziej kobieca. Na nasze obozy zgłaszają się wciąż nowe dziewczyny, które po ich zakończeniu kontynuują przygodę z muzyką.

Uczestniczki obozu nauczą się podstaw tworzenia bitów, komponowania muzyki elektronicznej i rapowania.
Wszystko pod okiem dwóch uznanych polskich raperek ZuoZone i Kosy oraz Włoszki, Anny Trivelli, absolwentki kolegium sztuk wizualnych w Wenecji, współtwórczyni projektu Woman Sounds, który łączy kobiety zajmujące się muzyką elektroniczną.

Obóz odbędzie się w dniach 25-29 października. Jego finałem będzie koncert w klubie Piękny Pies oraz nagranie przygotowanego podczas warsztatów materiału w profesjonalnym studio muzycznym.

Zapisów można dokonywać przez stronę internetową: lucciola.rockcamp.com.pl, tam również znajdują się szczegółowe informacje na temat warsztatów.


Źródło: x-news.pl


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo