Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Zabił mężczyznę, zgwałcił dwóch innych i 13-latka! W Toruniu ruszył proces Andrzeja G. [zdjęcia]

Przed Sądem Okręgowym w Toruniu stanął w czwartek (27 lipca) 56-letni Andrzej G., oskarżony o zabójstwo, zgwałcenie dwóch mężczyzn i 13-letniego chłopca.Wiek:

Grzegorz Olkowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/25] Następne

Zabił mężczyznę, zgwałcił dwóch innych i 13-latka! W Toruniu ruszył proces Andrzeja G. [zdjęcia]

Przed Sądem Okręgowym w Toruniu stanął w czwartek (27 lipca) 56-letni Andrzej G., oskarżony o zabójstwo, zgwałcenie dwóch mężczyzn i 13-letniego chłopca.

Wiek: 56 lat. Miejsce urodzenia: Toruń. Ostatnie miejsce pobytu: ulica Olsztyńska w tym samym mieście. Wykształcenie podstawowe, bez zawodu, bez pracy, bez majątku. Sytuacja rodzinna: wdowiec, ojciec siedmiorga pełnoletnich dzieci. Kilkakrotnie karany za przestępstwa seksualne. Diagnoza psychiatrów: „zaburzenie preferencji seksualnych”.

Andrzej G., wiosną i latem 2016 roku dopuścił się w Toruniu serii wstrząsających przestępstw. Jak dowodzi prokuratura, w nocy z 11 na 12 sierpnia 2016 roku Andrzej G. zamordował ponad pięćdziesięcioletniego mężczyznę na Wrzosach. Ciało ofiary znaleziono w lasku. Było zmasakrowane w sposób, który poruszył nawet doświadczonych kryminalnych.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Szczegóły zbrodni były odrażające i wskazywały na seksualne podłoże. Dość wspomnieć, że intymne części ciała mężczyzny nie zachowały się w całości. Zgon nastąpił wskutek wykrwawienia i wstrząsu krwotocznego.

- Zakwalifikowaliśmy ten czyn jako zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, popełniony w warunkach wielokrotnej recydywy. Grozi za to od 12 lat więzienia wzwyż - mówi prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

W piątek, 12 sierpnia, ofiarą Andrzeja W. padł 13-letni chłopiec. Został zgwałcony w okolicach ulic Mickiewicza i Konopnickiej.

Dwa dni później, w niedzielę 14 sierpnia, Andrzej G. zgwałcił po raz kolejny - tym razem pijanego dorosłego mężczyznę.

Jak się okazało w toku śledztwa, nie były to jedyne toruńskie ofiary 56-latka. Do gwałtów doszło nocami, z 1 na 2 maja oraz z 7 na 8 maja 2016 roku na Chełmińskim Przedmieściu. Wykorzystany mężczyzna był przez jakiś czas współlokatorem Andrzeja G. I znów w tle pojawia się alkohol.

- Biegli psychiatrzy uznali, że dokonując przestępstw w 2016 roku był osobą poczytalną w świetle prawa karnego - mówi prokurator Andrzej Kukawski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Andrzej G. został zatrzymany przez policję 14 sierpnia 2016 roku. Od tego czasu przebywa w areszcie. Proces rozpoczął się 27 lipca 2017 roku.

Autor: MO


INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (20.07.2017)

Polecamy