Wygrani i przegrani batalii o ustawy reformujące sądy w...

Wygrani i przegrani batalii o ustawy reformujące sądy w Polsce

Agaton Koziński

Polska

Aktualizacja:

Polska

Zyskał na tym sporze najwięcej. Wetując w lipcu ustawy przyjęte przez parlament, wpędził w konsternację nie tylko swój obóz polityczny, ale też opozycję.
1/7

Przejdź do
galerii zdjęć

©Andrzej Szkocki

Reforma sądownictwa jeszcze nie dobiegła końca, ale wszystko wskazuje na to, że jesteśmy już blisko wykrystalizowania się jej ostatecznego kształtu. Widać też wyraźnie, kto na sporze politycznym wokół tej reformy najwięcej zyskał, a kto najwięcej na nim stracił.
Wprawdzie spór o to, jaki ostatecznie kształt będą miały ustawy dotyczące sądownictwa, jeszcze się nie zakończył, ale piątkowe spotkania Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy pokazało, że wypracowanie ostatecznego kształtu jest blisko. A skoro dyskusja o tym, jak mają te ustawy wyglądać, dobiega końca, można też zacząć podsumowania tego trwającego od czerwca konfliktu politycznego.

Czytaj także: Prezydent Andrzej Duda w "Do Rzeczy": Wyborcy pamiętają, kto zdradził PiS. Zbigniew Ziobro odpowiada

Poniżej lista polityków, którzy na nim najwięcej zyskali, i tych, którzy najwięcej stracili. Zestawienie na razie robocze. W zależności od tego, jak będą wyglądać prace nad ustawami w Sejmie, może dojść do przetasowań. Ale nie zapowiada się, by doszło do zmian zasadniczych, będą co najwyżej kosmetyczne ruchy.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo