Warszawa: 9 złotych za godzinę parkowania i strefa...

Warszawa: 9 złotych za godzinę parkowania i strefa obowiązująca w weekendy?

red.

Polska

Aktualizacja:

Polska

Warszawa: 9 złotych za godzinę parkowania i strefa obowiązująca w weekendy?

©Michał Rogala

Ministerstwo rozwoju chce dać radnym wolną rękę w podnoszeniu opłaty za parkowanie w strefie. Za godzinę postoju możemy niedługo zapłacić nawet trzykrotnie więcej.
Warszawa: 9 złotych za godzinę parkowania i strefa obowiązująca w weekendy?

©Michał Rogala

Autorem proponowanych zmian w opłatach za strefy płatnego parkowania jest Ministerstwo Rozwoju i Finansów. - Zagospodarowanie dzielnic centralnych w dużych miastach wymaga uwolnienia przestrzeni na rzecz ruchu pieszego i rowerowego oraz jednoczesnego wygospodarowania miejsc postojowych poza ciągami ulic i placami miejskimi. Zniesienie limitu opłat pozwoli także na zmniejszenie ruchu kołowego, który negatywnie wpływa na poziom zanieczyszczenia powietrza w strefach obciążonych największym ruchem kołowym - czytamy w uzasadnieniu ustawy.

Czytaj także: Parkomaty w Warszawie [LOKALIZACJA, CENY, STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA]

Opłata, wynosząca obecnie 3 złote za każdą godzinę parkowania w strefie, nie była podnoszona od lat. Nie wzrosła także wysokość opłaty za postój nieopłacony i od lat wynosi ona 50 złotych. Debata w sprawie zmiany istniejących regulacji trwa już od dłuższego czasu. Zgodnie z zaproponowanymi zmianami, za godzinę parkowania w Warszawie musielibyśmy zapłacić nawet 9 złotych, także w soboty i niedziele.

Należy oczekiwać, że wraz z podniesieniem opłat rozszerzona może zostać również wielkość strefy płatnego parkowania. Celem wprowadzanych zmian miałoby być bowiem “odkorkowanie” centrum miast.

Jak nie płacić za płatny parking

gazetawroclawska.pl

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama