W Toruniu pobili gości z Danii, bo nie mówili w Polsce po...

W Toruniu pobili gości z Danii, bo nie mówili w Polsce po polsku!

Karina Obara

Aktualizacja:

Gazeta Pomorska

W Toruniu pobili gości z Danii, bo nie mówili w Polsce po polsku!

©Grzegorz Olkowski

Polska jest tylko dla Polaków usłyszeli Frederik i Christoffer, gdy rozmawiali po duńsku na toruńskiej Starówce. Frederik dostał cios w głowę.
W Toruniu pobili gości z Danii, bo nie mówili w Polsce po polsku!

©Grzegorz Olkowski

Frederik ma 26 lat, a Christoffer 31. Od lat przyjeżdżają do Włocławka i Torunia z matką Agnieszką Chahid odwiedzić rodzinę i przyjaciół. Polskę, zaraz po Danii, w której mieszkają, traktują jak drugi rodzinny kraj, zwłaszcza że tu swoje korzenie ma ich matka, prawniczka pracująca dla organizacji międzynarodowych.

- Nie mogę pojąć, jak to możliwe - mówi zszokowana pani Agnieszka. - Przecież moje dzieci były w grupie przyjaciół, przyjechały tylko w odwiedziny. Zostać pobitym za to, że mówi się w obcym języku?

A było tak. W piątek wieczorem grupa chłopaków w koszulkach z napisami „Polska walcząca” usłyszała, jak przy jednym z toruńskich pubów dwaj młodzi mężczyźni rozmawiają ze sobą po duńsku. Polacy podeszli i zwyzywali Duńczyków w wulgarnych słowach, każąc im opuścić Polskę, jeśli nie potrafią mówić po polsku. Zgodnie z relacją świadków, interweniująca w tej sprawie policja rozdzieliła awanturującą się grupę, a mężczyznom z Danii powiedziała, że rzeczywiście lepiej dla nich, aby w Polsce mówili po polsku. Poszkodowani twierdzą, że policjanci nie sporządzili żadnego raportu, nie pouczyli napastników, że ci zrobili coś złego, tylko po prostu kazali im się rozejść w obie strony.

Pozostało jeszcze 63% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama