Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Szef MSZ przedstawił ogólny program wizyty Donalda Trumpa w...

Szef MSZ przedstawił ogólny program wizyty Donalda Trumpa w Polsce

Martyna Chmielewska (AIP) Polska

Donald Trump i Andrzej Duda Donald Trump i Andrzej Duda

Donald Trump i Andrzej Duda (© AFP / East News)

W poniedziałek szef MSZ Witold Waszczykowski poinformował, iż prezydent USA pojawi się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca. Osobiste spotkanie z Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców, rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza - własnie tak ma wyglądać wizyta Donalda Trumpa w Polsce.
Podczas briefingu prasowego, który odbył się tuż po spotkaniu szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego z węgierskim ministrem spraw zagranicznych i handlu Peterem Szijjarto w Warszawie, Waszczykowski opowiadał o szczegółach wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. - Ta wizyta jest dopiero przygotowywana - powiedział.

- Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że zakładamy, iż prezydent Trump pojawi się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca i cały program będzie odbywał się 6 lipca do wczesnych godzin popołudniowych – wyjaśnił szef MSZ.


CZYTAJ TAKŻE: Waszczykowski: Wizyta Trumpa w Polsce pokazuje, że jesteśmy ważnym sojusznikiem USA

Powiedział, że w ramach wizyty planowane jest spotkanie Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą. - Na pewno będą osobiste spotkania panów prezydentów, jak i spotkania plenarne, jeśli będzie prezydentowi Trumpowi towarzyszyła delegacja. Jak się spodziewamy mogą to być sekretarz obrony, sekretarz stanu, a także szef agencji bezpieczeństwa. Wtedy obędzie się spotkanie w szerszym formacie – wyjaśnił.

Dodał, że w kolejnych godzinach przewidywane jest spotkanie z przywódcami inicjatywy Trójmorza. Szef MSZ zapowiedział, że planowane jest także wystąpienie publiczne prezydenta USA dla obywateli Polski. - Jest bardzo prawdopodobne, że prezydentowi będzie towarzyszyła żona - dodał.


1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Trojmorze, czy to Unia krajow Europy Srodkowej, UK i USA?

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

A niby dlaczego nie! (gość)  •

W kazdym badz razie zakup juz dzisiaj dzialek budowalanych w tej jeszcz nie Unii,
to jeden z rentownych biznesow. Masa Europejczykow z zach. Unii poszukuje juz teraz solidnych obiektow do stalego zamieszkania. Czemu to czynia... Po prostu chca miec ekologiczne i przyjazne otoczenie.

odpowiedzi (0)

skomentuj