Reprywatyzacja w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna uchyliła...

Reprywatyzacja w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna uchyliła decyzję ws. działki przy PKiN (Sienna 29)

Leszek Rudziński (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Źródło:

Komisja Weryfikacyjna uznała, że reprywatyzacja działki przy Pałacu Kultury i Nauki została wydana z rażącym naruszeniem.
Przewodniczący Komisji ds. usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych Patryk Jaki poinformował w piątek, że na niejawnym posiedzeniu uchylono decyzję władz Warszawy dotyczącą reprywatyzacji działki przy placu Defilad (dawna Sienna 29). Tym samym odmówiono przyznania praw do niej Maciejowi M., które zostały mu nadane wcześniej.

Jaki w uzasadnieniu podkreślił, że władze stolicy wydając decyzję o reprywatyzacji działki rażąco naruszyły prawo, m.in. co do zasady obiektywizmu i bezstronności. Komisja nadała decyzji klauzulę natychmiastowej wykonalności. Strona postępowania może odwołać się od tej decyzji do sądu administracyjnego.

CZYTAJ TEŻ | KRZYŻ PAŃSKI Z PAŃSKĄ 110, CZYLI JAK UKŁAD WARSZAWSKI PRZEJMUJE MAJĄTEK


Sprawa działki przy Siennej 29 sięga 2012 r. Wówczas miasto przyznało prawo użytkowania wieczystego działki Maciejowi M., który chciał wybudować na niej 60-piętrowy wieżowiec. Było to możliwe, gdyż dwa lata wcześniej ówczesny wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz przygotował plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwalał na działkach przy Chmielnej 70 i Siennej 29 postawić budynki na ponad 200 m (a nie jak pierwotnie zakładano 30 m). Radnym dano bardzo mało czasu na zapoznanie się z projektem.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu postawiła w tym roku zarzuty w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji, m.in. ul. Siennej 29 Maciejowi M. i Michałowi Sz. Według organów ścigania prawa i roszczenia do nieruchomości zostały przyjęte za rażąco zaniżoną cenę (wartość rynkową działki oszacowano na 14,4 mln zł, a wartość praw i roszczeń - na 345 tys. zł).

Rabiej: Zachowanie Gronkiewicz-Waltz nieetyczne i nieuczciwe

Źródło:25 lipca b.r. Komisja Weryfikacyjna zajęła się sprawą działki przy Siennej. Wtedy to przesłuchano m.in. byłego radnego Bartosza Dominiaka oraz byłego wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza. Dominiak podkreślił, że naciskano aby projekt został szybko uchwalony, jeszcze na „ostatnią sesję rady miasta”. Dodał, że uchwalenie planu inwestycji na placu Defilad było częścią ówczesnej kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. Podkreślił, że jeszcze jako radny złożył do planu ponad 200 poprawek, które jednak zostały w całości odrzucone.

Na żadnym z posiedzeń komisji, pomimo wezwań na świadka, nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Została za to ukarana grzywną w sumie 12 tys. zł.

Gronkiewicz-Waltz: Nie ma podstawy prawnej, by zapłacić grzywnę

Źródło:Czytaj także

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W końcu czyszczą

  Kołomyjka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Brawa dla komisji . Ratusz warszawski to nic innego jak stajnia Augiasza a tę należy czyścić z zalegających tam ekskrementów !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  T

  T (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  A pałac prezesa na nowogródzkiej to chyba już prawdziwy chlew tam w końcu rezydują tluste świnie dojnej zmiany tam spotyka sie pierwszy sekretarz kaczor ze swoim KC i biurem politycznym tam maja...rozwiń całość

  A pałac prezesa na nowogródzkiej to chyba już prawdziwy chlew tam w końcu rezydują tluste świnie dojnej zmiany tam spotyka sie pierwszy sekretarz kaczor ze swoim KC i biurem politycznym tam maja swoje plenum i inne szabaty zapchlonych czarownic ale przyjdzie czas ze i stamtąd będziecie wykurzeni do pierdla wy nawiedzone smoleńskie szmaty zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chamstwo połączone z grubiaństwem + nieokrzesane zachowanie. Tak określam zachowanie

  aferzystki PO, Hanny Gronkiewicz Waltz. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  HGW to nie byle kto. Należy do ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, czyli PO. To wiceszefowa tej zorganizowanej mafii. Dzisiaj oświadczyła
  bezczelnie, że...rozwiń całość

  HGW to nie byle kto. Należy do ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, czyli PO. To wiceszefowa tej zorganizowanej mafii. Dzisiaj oświadczyła
  bezczelnie, że nałożone na nią kary i porady adwokatów, zapłacą podatnicy.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Racja !

  heniek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  A i tak w końcu pani Bufetowa trafi tam gdzie jej miejsce , za kraty !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  V

  C (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Oczywiście ze zapłacą a co wy PiSiory myślicie ze ona sama będzie płacić te wasze nielegalne bezprawne kary ? Nie zobaczycie ani grosza od niej wasz Rydzyk sie na niej nie wzbogaci ani trochę .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie można wnosić nic negatywnego do samej Komisji

  A tymbardziej do pracującej pilnie i efektywnie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Jednak człowiek zastanawia się nad przynajmniej dwoma sprawami. I jedna jest istotną, inna już mniej.

  Sprawa mniej istotna. Dlaczego Komisja ma niekomfortowe warunki pracy? Dlaczego zasiada w...rozwiń całość

  Jednak człowiek zastanawia się nad przynajmniej dwoma sprawami. I jedna jest istotną, inna już mniej.

  Sprawa mniej istotna. Dlaczego Komisja ma niekomfortowe warunki pracy? Dlaczego zasiada w rządku gęsiego, zamiast przy pożądnym stole biurowo-konferencyjnym? Jaki byłby w układzie okrągłego, bo jest tym najbardziej komunikatywnym i stosownym do pracy. A tą planszę, przyklejoną do stołu, któż za jeden wykonywał? Przecież W-wa słynie m.in. z tego, że ma dobrze wykształconych grafików. I tutaj wystarczy popatrzeć na te gadżety, w które był onegdaj zaopatrywany upadły KOD, i jakie są raczej prima sort.

  Sprawa wyjątkowo istotna. Jeżeli komuś zdarzy się dokonać jakiś przekręt, wówczas zajeżdża po niego odpowiedni transport i zaopatrzony w rosłych chłopców. Natomiast Komisja wykazuje złodziei, i żadnych przypadkowych bo mafijne zorganizowanych, lecz po tych delikwentów nie zajeżdża żaden transport.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciekawe

  hits (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  youtube.com/watch?v=BUX2MPNAlaU


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  C

  D (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Na miejscu pani prezydent Gronkiewicz waltz zignorowałbym takie orzeczenia tej samozwańczej tzw. Komisji bo jest to ciało poza lub nie konstytucyjne - niech no tylko PiSiory spróbują je...rozwiń całość

  Na miejscu pani prezydent Gronkiewicz waltz zignorowałbym takie orzeczenia tej samozwańczej tzw. Komisji bo jest to ciało poza lub nie konstytucyjne - niech no tylko PiSiory spróbują je wyegzekwować to dostaną po łapach od tysięcy ludzi którzy wyjdą na ulice przeciwko PiSowskiemu bezprawiu w obronie niezawisłości samorządu terytorialnego , wolności i demokracji zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  E tam !

  PiSior (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  A was , UBowców to nie jest znowu tak wielu , patriotów polskich jest wielekroć więcej !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sera

  You (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Rzygnalem sobie na PiS i od razu mi ulżyło - nic tak nie pomaga na kaca na wstępie do rozrywkowego weekendu pełnego orgii i alkoholu oraz poppersow i gaci do wachania

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama