Renata Janik, była posłanka PO w obozie rządzącym

Renata Janik, była posłanka PO w obozie rządzącym

/MAT/

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Renata Janik

Renata Janik

Była posłanka Platformy Obywatelskiej Renata Janik jest bliska przejścia do obozu rządzącego. Z końcem lipca odchodzi z pracy w Urzędzie Marszałkowskim. Prawdopodobnie przeniesie się do Warszawy, żeby kierować nową organizacją rządową.
Renata Janik

Renata Janik

ZOBACZ TAKŻE:
INFO Z POLSKI. Tysiące ludzi protestuje. Pożar w Słupsku - poszkodowani niepełnosprawni i dzieci. Zobacz wiadomości z Polski
Renata Janik mandat poselski z ramienia Platformy Obywatelskiej objęła jesienią 2013 roku po zmarłym świętokrzyskim pośle Konstantym Miodowiczu. W wyborach w 2015 roku nie została już jednak wybrana do Sejmu i wróciła na dyrektorskie stanowisko w departamencie organizacyjno-administracyjnym w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Wiosną 2016 roku zrezygnowała z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Już wtedy pojawiły się głosy, że sympatyzuje z Prawem i Sprawiedliwością.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że była posłanka che wstąpić do Polski Razem, partii, która w wyborach do Sejmu w 2015 roku współtworzyła listy wyborcze z Prawem i Sprawiedliwością. Jej nową pracą ma być natomiast nowa instytucja tworzona w stolicy, które odpowiadałoby między innymi za dzielenie rządowych pieniędzy dla stowarzyszeń.

- Nie wstąpiłam jeszcze do żadnej partii. Ani do Prawa i Sprawiedliwości, ani Polski Razem - mówi nam Renata Janik. Czy stanie się to w najbliższym czasie? - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, nie złożyłam jeszcze żadnej deklaracji. Proszę jeszcze chwilę poczekać, to wszystko się wyjaśni, Mam trzy propozycje. Na pewno jedną z nich wybiorę. Być może jedną z tych propozycji jest praca w Warszawie - dodaje Renata Janik.

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czYto TRWORZY SIEM

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  LIBER OBUZ PresiDENCKI PO MaNIERZE TFUSSKA.?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dawniej takim golono głowy

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Cnota na sprzedaż?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo