Policja siłą usunęła Frasyniuka. Ten odpowie za naruszenie...

Policja siłą usunęła Frasyniuka. Ten odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza

sz, AIP, Agencja TVN24/x-news

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Władysław Frasyniuk został siłą usunięty przez policjantów z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. Znajdował się w grupie kontrmanifestantów, która w sobotę, 10 czerwca protestowała niedaleko miejsca, gdzie odbywała się miesięcznica smoleńska.
10 czerwca odbyła się kolejna miesięcznica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Tradycyjnie jej pierwszą częścią była msza św. na Krakowskim Przedmieściu w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Później uczestnicy miesięcznicy przenieśli się pod pałac prezydencki, a tam czekała na nich kontrmanifestacja.

Policja już od poranka odgrodziła miejsce, gdzie miała odbyć się miesięcznica. Niedaleko zarejestrowano dwa inne zgromadzenia, które rozpoczęły się od protestu kobiet, który ruszył spod sejmu.
Po godz. 20 wszyscy spotkali się już na Krakowskim Przedmieściu, gdzie nad spokojem czuwało mnóstwo policji. Uczestnicy kontrmanifestacji tradycyjnie przyszli ubrani na ciemno i trzymali w dłoniach białe róże.

W pewnym momencie policja zaczęła prosić uczestników kontrmanifestacji o odejście na dalszą odległość. Osoby, do których zostały skierowane te słowa, nie zastosowały się do próśb policji, wobec czego funkcjonariusze postanowili wynieść kontrmanifestujących. Wśród wyniesionych osób znalazł się Władysław Frasyniuk, działacz opozycji w PRL oraz były poseł.

Później Frasyniuk zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego.

- Jarku widziałeś te filmy? Byleś kiedyś w takiej sytuacji? Ja już jestem kolejny raz. Zastanów się, co robisz. Dewastujesz polskie państwo, państwo prawa. Dewastujesz nasz szacunek dla Lecha Kaczyńskiego. Gdyby Lech Kaczyński żył, to byłby po tej stronie – powiedział Władysław Frasyniuk, po tym jak policja usunęła go siłą z kontrmanifestacji podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Były działacz opozycji w czasach PRL tłumaczył, że były prezydent Lech Kaczyński nie pozwoliłby na podburzanie rodaków przeciwko sobie.

- Szczujesz ludzi na ludzi. Nie darujemy Ci tego. Plujesz w twarz swojemu bratu, plujesz w twarz polskiej solidarności – dodał Frasyniuk.


TVN24/x-news

Rzecznik KSP Mariusz Mrozek powiedział, że w trakcie przemarszu uczestników legalnego zgromadzenia na Krakowskim Przedmieściu przed Pałac Prezydencki, kilkadziesiąt osób usiadło na jezdni, próbując w ten sposób zakłócić demonstrację.

Policja wzywała ich do rozejścia. - Ponieważ te apele nie skutkowały, policjanci przy pomocy siły fizycznej przenieśli te osoby, wylegitymowali, potwierdzili ich tożsamość - mówi Mrozek.

Jak dodaje, 11 osób ukarano mandatami. - W stosunku do 91 osób wnioski zostaną przekazane do sądu w sprawie o wykroczenie, związanej właśnie z blokowaniem legalnego zgromadzenia. Natomiast kilka osób będzie zapewne ponosiło odpowiedzialność karną. Siedem osób będzie miało prawdopodobnie przedstawione zarzuty związane z zakłócaniem aktu religijnego, a Władysław Frasyniuk będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Ma to związek z popychaniem policjanta, który w stosunku do tego mężczyzny podejmował czynności - podsumowuje rzecznik KSP.


TVN24/x-news

Czytaj także

  Komentarze (384)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Atak

  sufler (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jedyne co można przeczytać pod artykułem to zmasowany atak pisowskich obszczymurów na Kogoś dzięki komu możecie bezkarnie wypisywać swoje wypociny. Jesteście szmaciarzami robionymi w kolejce po...rozwiń całość

  Jedyne co można przeczytać pod artykułem to zmasowany atak pisowskich obszczymurów na Kogoś dzięki komu możecie bezkarnie wypisywać swoje wypociny. Jesteście szmaciarzami robionymi w kolejce po papier toaletowy., o Frasyniuku nie macie zielonego pojęcia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pobudzony

  wera (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  ten pan od paru lat jest wyjątkowo pobudzony,dlaczego???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wrocławianom

  boy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Lektura dla przypomnienia: ZAUŁKI ZBRODNI - Mirosław KRUPIŃSKI - warto

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to mówi samo za siebie

  emer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  http://kenam.salon24.pl/785441,ks-10-06-2017-86-ta-miesiecznica-i-frasyniuk-z-aniolami-strozami-z-bylej-sb-update

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  swięta krowa

  gogu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

  A on co święta krowa, nietykalny?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TAK PO POLACKU BO TO UKraRAJiniec

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  BO MO twBOLKA W KLaPIE

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  miesięcznica

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  a ci co tam leżą i policja ich podnosi to co to jest zombi?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Były zięć oskarża Frasyniuka

  zięć (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 3

  W poniższym linku wyjaśnienie zachowania Frasyniuka. Władkowi grozi cela za przekręty, wiec kreuje się na męczennika. TVN jak zawsze pomocne w tej narracji. Pytanie do redaktorów Wrocławskiej...rozwiń całość

  W poniższym linku wyjaśnienie zachowania Frasyniuka. Władkowi grozi cela za przekręty, wiec kreuje się na męczennika. TVN jak zawsze pomocne w tej narracji. Pytanie do redaktorów Wrocławskiej dlaczego nikt z Was nie podjął tego tematu???

  https://warszawskagazeta.pl/polityka/item/4418-tylko-u-nas-klopoty-legendy-solidarnosci-byly-ziec-oskarza-frasyniuka-o-korumpowanie-urzednikow-i-oszustwa-na-clezwińzwińzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Frasyniuk, rzekoma legenda "S"

  czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 7

  Całkowity upadek byłej, rzekomej legendy "Solidarności". Facet miota się w rękach młodych policjantów jak pies w siatce rakarza...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Frasyniuk to Gość

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 15

  Frasyniuk idź pan po Wałęsę i zacznijcie od nowa !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oszolomy u wladzy-

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 27

  tylko czekac jak zaczna strzelac.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xxx

  NO COMMIES (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

  Skamlecie tak od ponad roku i jakoś do was nie strzelają. A powinni.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama