Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

PO złożyła wniosek o wotum nieufności dla rządu Szydło....

PO złożyła wniosek o wotum nieufności dla rządu Szydło. Schetyna kandydatem na premiera [VIDEO]

PO złożyła wniosek o wotum nieufności dla rządu Szydło. Schetyna kandydatem na premiera [VIDEO] PO złożyła wniosek o wotum nieufności dla rządu Szydło. Schetyna kandydatem na premiera [VIDEO]

(© Adam Guz)

Platforma Obywatelska zaprezentowała w piątek wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. - Ten rząd od 17 miesięcy demoluje polską demokrację i praworządność – mówił w Sejmie przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.
Złożenie wniosku wymaga wskazania kandydata na premiera i zgodnie z decyzją klubu PO będzie nim Grzegorz Schetyna, którego nie było w piątek w Sejmie. - Pokazujemy swojego lidera jako poważnego kandydata na premiera – wyjaśniał Neumann.


Źródło: AIP/x-news


- PO nie działa jak PiS, gdzie lider PiS Jarosław Kaczyński już dwa razy zasłonił się dublerami: raz profesorem Glińskim, drugi raz Beatą Szydło – ocenił wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak. Jak dodał, Schetyna ma „ogromne doświadczenie państwowe”, ponieważ pełnił m.in. funkcję szefa MSZ czy marszałka Sejmu i „jest przygotowany, by po zwycięskich wyborach przez PO objąć tekę prezesa Rady Ministrów”.

- Mamy najgorszy rząd po 89 roku, pełen złych ministrów, z premier, która nie ma żadnej władzy nad tymi ministrami. Każdy dzień funkcjonowania tego rządu jest stratą dla Polski. Zakończenie prac tego rządu jest w interesie Polski. Platforma Obywatelska razem z przyjaciółmi z opozycji stanowi realną alternatywę. Odbudujemy i odzyskamy Polskę dla Polaków – przekonywał Siemoniak.

- Wniosek jest konsekwencją awantury wywołanej przez Prawo i Sprawiedliwość w Polsce i Europie związanej z reelekcją Donalda Tuska – podsumował Neumann. Według niego, "to co robi polski rząd jest początkiem wyprowadzania Polski z UE".

By Sejm uchwalił wniosek opozycji potrzebne jest co najmniej 231 głosów. Platforma wraz z Nowoczesną i PSL ma ich tylko 182. Jak przyznał Neumann, "z dużą dozą pewności Grzegorz Schetyna nie będzie premierem za te dwa-trzy tygodnie po wniosku i debacie, ale za 2,5 roku już tak".

Jak przekonywała w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press poseł PSL Andżelika Możdżanowska, nie ma żadnych powodów, by bronić i popierać rząd PiS, dlatego ludowcy zagłosują za wnioskiem o wotum nieufności.

Nie wiadomo jeszcze, czy wniosek PO poprze Nowoczesna. - Sposób podawania informacji przez PO bez wcześniejszych konsultacji w ramach opozycji jest niepoważny – oceniła poseł Katarzyna Lubnauer. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta podczas spotkania klubu poselskiego.


Źródło: AIP/x-news


Z kolei wicemarszałek Sejmu i poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka zadeklarował w rozmowie z AIP, że jego partia "nie popiera rządu, ale nie poprze też propozycji PO", ponieważ jest to "kolejna odsłona teatru partiokracji", która ma przysłaniać inne sprawy, jak np. brak programu politycznego PO.

Do kwestii wniosku PO odniosła się rzecznik prasowa PiS Beata Mazurek i szef klubu Ryszard Terlecki. - Nie odmawiamy im prawa do składania takich wniosków, będziemy Polakom przypominać, że kłamali i kłamią. Będziemy przypominać to, że za ich rządów państwo polskie było państwem teoretycznym – powiedziała Mazurek.
61

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

wasi

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

polak (gość)  •

Jednemu dupa cmentarzem śmierdzi a drugiemu brakło komórek mózgowych. SShetyna i hitlerjugen.

odpowiedzi (0)

skomentuj

I

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

prawidłowo (gość)  •

niech pisdy czują że nie będą ujadać do końca życia - czas jest najlepszym sędziom opcjo z 19% poparciem, boli i ma boleć 27:1

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tylko patrzeć jak POkraki wezmą władzę siłą.

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bymek (gość)  •

Tylko PO co Antoś POgonił nasich generałów z polskiego wojska. USA - 335 mln ludności ma 5 generałów i potężna w ludziach i uzbrojeniu armię. POkraczna POlsza - za nasi władzy było 35 generałów - ludzi 38 mln a wojska 70 tys luda. Ale teraz krzyk aż do Berlina:" zlikwidowali nasich genertałów".

odpowiedzi (0)

skomentuj

.

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

Europa i Polska 27 : 1 pis

odpowiedzi (0)

skomentuj

.

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

PIS=PRL=PZPR

odpowiedzi (0)

skomentuj

Idzie Grześ prze wieś, worek diengów niesie...

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

RADEK - heloł! (gość)  •

...a jak zapomni o naszej WSI, to kolega na niego doniesie!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Radek, my cały czas mamy cię na smyczy ubecko-wsiochowej.

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nie zapominaj (gość)  •

"Schetyna - układ wrocławski" do zobaczenia na YT.

odpowiedzi (0)

skomentuj

bez sensu

+12 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pikok (gość)  •

Nie poznaję tej partii. Parę lat temu głosowałem na dynamicznych polityków z wizją i nowoczesnym podejściem. Była to dobra jakość i merytoryczny przekaz. Teraz Schetyna, Petru, głupie wojenki, śpiewanie w sejmie po nocach, bzdurne marsze oburzenia w każdej sprawie, donosy europejskie, głupie wywiady w mediach zagranicznych. Darcie kota z "faszyzmem-kaczyzmem", zamachem na demokrację itd.
Po co to wszystko - to nic nie daje. Nigdy na nich już nie zagłosuję.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Schetyna...Ty się weź za swojego kolegę Dutkiewicza który "przebimbał" Wrocław....

+12 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

LOL (gość)  •

i który Ci d**** obrabiał - jak mawiają ludzie...LOL...wtedy masz szansę coś zrobić dla ludzi i "błysnąć"...No chyba że razem "bimbaliście" ...
BTW ...kiedy napiszesz swoją biografię? Dla ludzi może być ciekawym fakt ja kto jeden wydział UB dezinformuje drugi wydział UB zapytany o rozpracowanie ...może powiesz ludzikom dlaczego ??..LOL...Buuuuuuaaaaa cha cha cha....

odpowiedzi (0)

skomentuj

uwaga na wermacht.

+11 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

polak (gość)  •

SShetyna na szefa NSDAP , podobno dąży do jej odrodzenia.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 »