Minister Ziobro złożył zażalenie ws. sędziego Skowrona i...

Minister Ziobro złożył zażalenie ws. sędziego Skowrona i 16-latki podejrzanej o zabójstwo

Patryk Drabek

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

16-latka miała zabić wraz ze swoim kolegą 68-letnią Różę K. Potem bawiła się na dyskotece. Sędzia postanowił zwolnić ją ze schroniska dla nieletnich.
1/5
przejdź do galerii

16-latka miała zabić wraz ze swoim kolegą 68-letnią Różę K. Potem bawiła się na dyskotece. Sędzia postanowił zwolnić ją ze schroniska dla nieletnich. Na tę decyzje poskarżył się minister Ziobro ©Dziennik Zachodni

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył zażalenie na postanowienie zastępcy rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach z 6 lipca o odmowie wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec Adama Skowrona, sędziego Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach - ustalił „Dziennik Zachodni ”.
Sprawa dotyczy opisywanej przez nas historii 16-latki z Tarnowskich Gór podejrzanej o brutalne morderstwo, do którego doszło w nocy z 13 na 14 kwietnia ubiegłego roku w Piekarach Śląskich. Weronika G. i jej kolega, dorosły, 25-letni Paweł D., włamali się do domu jednorodzinnego przy ulicy Paderewskiego, w dzielnicy Kozłowa Góra. Lokatorka, 68-letnia Róża K. była bez szans. Podejrzani zostali zatrzymani szybko po zabójstwie.

CZYTAJ KONIECZNIE
6 TYGODNI WOLNOŚCI DLA PODEJRZANEJ O ZABÓJSTWO, ALE DYSCYPLINARKI DLA SĘDZIEGO BRAK


Weronika trafiła do schroniska dla nieletnich. Prawie rok po tym morderstwie, 16-letnia Weronika G. wyszła na wolność. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach (Wydział III Rodzinny i Nieletnich) postanowił zwolnić ją ze schroniska dla nieletnich, a to forma tymczasowego aresztu dla osób, które nie ukończyły 17. roku życia. Bo zgodnie z ustawą, nieletni podejrzani o dokonanie przestępstwa nie mogą tam przebywać dłużej niż rok. Chyba że pojawią się wyjątkowe okoliczności, które wpłyną na decyzję o przedłużeniu pobytu w schronisku.

16-LATKA PODEJRZANA O ZABÓJSTWO BAWIŁA SIĘ W DYSKOTECE

Po naszej interwencji sprawą zajęło się Ministerstwo Sprawiedliwości. 14 kwietnia 2017 minister sprawiedliwości zażądał, by podjąć wobec sędziego czynności dyscyplinarne i zwrócił się w tej sprawie do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, ale niedawno wydano postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania. Zażalenie rozpatrzy teraz sąd dyscyplinarny. Dodajmy, że zastępca rzecznika dyscyplinarnego wystąpiła do prezesa Sądu Najwyższego o wyznaczenie sądu spoza Katowic.

Obserwuj autora na Twitterze


MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA dz24@dz.com.pl
DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW


Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆUber helikopter w Katowicach remedium na korki INSTRUKCJATarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


Czytaj także

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Maloletnia

  Beta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Można maloletnia trzymać w schronisku do roku, chyba, że wystąpią inne okoliczności. To zdanie z Waszego artykułu. I co dalej? Nie napisaliscie czy wystąpiły takie okoliczności, a sędzia ich nie...rozwiń całość

  Można maloletnia trzymać w schronisku do roku, chyba, że wystąpią inne okoliczności. To zdanie z Waszego artykułu. I co dalej? Nie napisaliscie czy wystąpiły takie okoliczności, a sędzia ich nie uznał? Dalej jest o komisji dyscyplinarnej. Jak już się pisze to podaje się wszystko, a nie pomija to co się chcezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo Ziobro!

  były leming (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Tak trzymać! W końcu ktoś się bierze za tych aroganckich bezkarnych pajaców w togach. Oni są gorsi od kryminalistów, bo to oni przyzwalają na ich bezkarność!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomyłka

  TI (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Bardzo przepraszam za zminusowanie komentarza, miał być plus, a omyłkowo wcisnąłem minus.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wolne sądy! Demokracja! Konstytucja!

  z Katowic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Dalej obrońcy tej wspaniałej kasty! Świece w dłoń i bronić pana sędziego. Przecież o takich "niezawisłych" sędziów właśnie wam chodzi.
  Żeby było tak jak było.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama