Jarosław Kaczyński w TV Trwam: Weto prezydenta to błąd. Ale...

Jarosław Kaczyński w TV Trwam: Weto prezydenta to błąd. Ale nie wina

Maciej Deja (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński ©Adam Guz

– Liczę, że to będzie incydent, który zostanie zapomniany, a my pójdziemy dalej i przeprowadzimy radykalną reformę, bo taka jest potrzebna. Prezydent powiedział, że chce przejąć inicjatywę i w żadnym wypadku nie będziemy mu przeszkadzać. Jesteśmy do dyspozycji – powiedział Jarosław Kaczyński na antenie TV Trwam.
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński ©Adam Guz

– Prezydent powiedział, że chce przejąć inicjatywę i w żadnym wypadku nie będziemy mu przeszkadzać. Sejm nie podejmie działań, mamy wakacje. Poczekamy na projekt pana prezydenta, mam nadzieję, że problemu nie będzie, a zmiany będą daleko idące. Jeśli chodzi o doradztwo – to również leży w jego gestii. Ma takie uprawnienia, ale i możliwości – powiedział Jarosław Kaczyński o dalszych losach reformy sądownictwa. Jak zapewniał lider Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie na antenie TV Trwam, liczy, że prezydenckie weto to incydent, który zostanie zapomniany. – Błędy się popełnia, błędy to jeszcze nie wina. My winnych nie szukamy. Przechodzimy nad wetem do porządku dziennego i patrzymy naprzód – zadeklarował Kaczyński.

Prezes partii rządzącej stwierdził, że wobec zatrzymania reformy sądownictwa, powstało niebezpieczeństwo przełomu – ze strony opozycji. Jego zdaniem, kto broni obecnego kształtu wymiaru sprawiedliwości, „broni wielkiego zła”. – Kto mówi, że da się to łagodnie zmienić – bardzo błądzi – dodał. Kaczyński uważa „dorobek zła” Sądu Najwyższego z porażający. – 22 miliardy złotych straciliśmy w ostatnich ośmiu latach przez decyzje, że przestępcy wyłudzający VAT będą odpowiadać z kodeksu karno-skarbowego. To oznaczało w zasadzie bezkarność – tłumaczył. Jako „grzechy” sędziów SN uznał również niekaralność sędziów okresu stalinowskiego i pobłażliwość dla ogromnych nadużyć.

CZYTAJ TAKŻE: Paweł Kukiz: Panie prezydencie, stoję za panem murem!

W krytyce wymiaru sprawiedliwości były premier posłużył się również przykładem przedstawicieli opozycji. –Zapowiadali, że będą łamać prawo. Mówili, gdzie to prawo mają. Inni mówią, że za głosowanie nad daną ustawą wsadzą nas do więzienia – to są groźby karalne. Pozwalają sobie na to, bo takie są sądy, czy mówiąc szerzej – wymiar sprawiedliwości – ocenił lider PiS. Jak zapowiedział, w ławach sędziowskich potrzeba ludzi, którzy przedkładają prawo i sprawiedliwość ponad lojalność korporacyjną.

Kaczyński był również pytany o proces, jaki wytoczył Lechowi Wałęsie. – Mówienie, że ja doprowadziłem do śmierci mojego brata, że kazałem mu lądować, to są rzeczy niedopuszczalne. Gdybym wiedział, że jest jakieś niebezpieczeństwo, błagałbym go na kolanach, by nie lądował w Smoleńsku – powiedział prezes partii rządzącej. Jak wyjaśniał, znając Wałęsę długo ignorował jego zaczepki, jednak w końcu musiał zareagować. –Bo jeszcze ludzie zaczęliby wierzyć, że to, co mówi, jest prawdą.

Komentarze (7)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
PETYCJA

Jan (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

https://www.petycjeonline.com/apel_o_reform_wymiaru_sprawiedliwoci_dla_dobra_polski

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ogłupienie i schamienie

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

Tak jak ten pan ogłupił i schmił społeczeństwo, to nawet zaborcą nie udało się tego zrobić
w XVIII wieku i XIX

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
!

Król (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

i ta osoba ze smoleńska to nie Ja tylko osoba mocno podobna do mnie!!!!!!!!! ty głupcze

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bełkot prezesa

emeryt29? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

Nikczemny " Mały Łukaszenka" wreszcie dostał w pysk od prezydenta to na użytek moherów bełkoce o błędzie prezydenta ale nie o winie. Czemu ten ważniak nie stanie w Polsacie lub TVN do dyskusji o...rozwiń całość

Nikczemny " Mały Łukaszenka" wreszcie dostał w pysk od prezydenta to na użytek moherów bełkoce o błędzie prezydenta ale nie o winie. Czemu ten ważniak nie stanie w Polsacie lub TVN do dyskusji o łamaniu konstytucji przez swoich służących?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Mądry facet z tego Cejrowskiego - popieram go.

Klex (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

Polecam ma YouTubie : "Wojciech Cejrowski - Minęła 20 (TVP info, 27.07.2017) " - SUPER
https://www.youtube.com/watch?v=3ooz_gDY8Wg

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
!

Król (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

TV trwam i radio helena, już w niczym ci nie pomoże ten elektorat już się nie liczy. - Ty tego nie wiesz bo jesteś pomylony!!!!!!!!!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ktoś dał się nabrać na te weta?

POLAK (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

przecież to było piękne zagranie mające na celu poprawę wizerunku prezydenta, pokazanie że jest bezpartyjny itd. Śmiech na sali. Już robią drobne poprawki i zaraz po wakacjach weta już nie będzie a...rozwiń całość

przecież to było piękne zagranie mające na celu poprawę wizerunku prezydenta, pokazanie że jest bezpartyjny itd. Śmiech na sali. Już robią drobne poprawki i zaraz po wakacjach weta już nie będzie a ustawy będą niemal bliźniacze. Pięknie zagrane :D no ale pis słynie z ogłupiania i manipulowania ludźmi. zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo