Dominik Tarczyński: Posłanka Gasiuk-Pihowicz zachowywała się...

Dominik Tarczyński: Posłanka Gasiuk-Pihowicz zachowywała się jak Hitler

Kacper Rogacin (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Dominik Tarczyński trzyma rękę na telefonie Kingi Gajewskiej

Dominik Tarczyński trzyma rękę na telefonie Kingi Gajewskiej ©Adam Guz

- Wiarygodność posłanki Gasiuk-Pihowicz jest zerowa. Opozycja opowiada swoje halucynacje - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, któremu posłanka PO, Kinga Gajewska zarzuca, że w trakcie awantury w Sejmie wyrwał jej telefon.
Dominik Tarczyński trzyma rękę na telefonie Kingi Gajewskiej

Dominik Tarczyński trzyma rękę na telefonie Kingi Gajewskiej ©Adam Guz

"Poseł Tarczyński napadł na mnie, wykręcił mi ręce i wyrwał telefon" - mówi posłanka Platformy Obywatelskiej, Kinga Gajewska. Co Pan na to?
Jeżeli ktokolwiek widział nagranie, które jest dostępne w wielu mediach, to komentarz do tych słów jest zbędny. Wie pan, Bronisław Komorowski mówił, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra, to kury przestaną się nieść, a krowy przestaną dawać mleko. To jest tego typu zarzut.
Wczoraj np. poseł Nitras widział ponad 30 tysięcy ludzi przed Sejmem. Opozycja totalna widzi różne rzeczy, ale ja nie chcę rozmawiać o ich halucynacjach, o ich wizjach, bo to nie ma sensu. Nie ma sensu udowadniać, że nie jest się wielbłądem.

Dziś w mediach krąży nagranie, na którym poseł PO Tomasz Lenz popycha Józefa Leśniaka z PiS-u...
I mnie też zaatakował, co jest nagrane na filmie, który udostępniłem u siebie na Twitterze. Będzie zawiadomienie do prokuratury, pozew cywilny oraz wniosek do komisji etyki. Powtarzam, każdy, kto widzi nagranie, może wyrobić sobie zdanie. I ja nie będę udowadniał niczego, bo nie ma takiej potrzeby. Nagranie jest jednoznaczne. Posłanka Gajewska, tak samo jak posłanka Hennig-Kloska w grudniu prowokowała, podchodziła z telefonem, tak jak podchodzą przez ostatnie dwa lata, od początku tej kadencji. Podsuwają telefon blisko twarzy. Przyszli do naszych ław, tego się w parlamencie nie robi. Szukali awantury, szukali prowokacji, szukali tego, żeby wzniecić jakieś złe emocje, czy awanturę. Nie mają argumentacji ani politycznej, ani merytorycznej. Jedyne co im zostało to po prostu awantura. Bo wywodzą się z systemu, który jest oparty na przemocy. I tylko i wyłącznie przemoc im pozostała. Nie da się nikogo z nas sprowokować. A ci, którzy próbują, używają mechanizmów, które są używane przez służby sowieckie, albo służby specjalne polskie, z którymi Platforma jest związana na wielu płaszczyznach, stosują te techniki od dawna.

Mało brakowało, a w Sejmie naprawdę doszłoby do regularnej bójki. Takie zachowania w parlamencie nie przystoją.
Ja na atak nie zareagowałem w żaden sposób. Spojrzałem i nawet nie zareagowałem. I to jest jedyne, co my możemy robić, jako posłowie Prawa i Sprawiedliwości. A także za pośrednictwem pana redakcji chciałem zwrócić się do naszych wyborców i zwolenników - nie dajmy się sprowokować. Tylko i wyłącznie spokój. Jeżeli będzie trzeba, nadstawimy drugi policzek. Ale realizujmy to, co obiecaliśmy Polakom - reformę i zmianę Polski. Nawet, jeśli będą nas nazywać przegranymi. Mamy zrobić to, co obiecaliśmy. Oni mogą czuć się zwycięzcami, mogą każdą uległość i ustępstwo odebrać jako słabość, ale my i tak będziemy zwycięzcami.

CZYTAJ TAKŻE: dr Mariusz Zagórski: Kaczyński dał się sprowokować i może na tym stracić

Według posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz, Jarosław Kaczyński schodząc z mównicy sejmowej miał do niej powiedzieć "Won". Był Pan świadkiem tego zdarzenia?
O mój Boże... Dlatego właśnie złożę ustawę o fake newsach. Jeżeli ktoś mówi, że ktoś coś powiedział, a nikt tego nie potwierdził, nie ma nagrania, nie ma dowodu, to jest fake news. Nie możemy pozwolić na to, aby opętało nas jakieś szaleństwo kłamstw. Ja tego nie słyszałem, nikt tego nie słyszał. Mówi o tym posłanka, której mąż jako skarbnik Nowoczesnej de facto stracił ponad trzy miliony złotych dla tej partii, bo nie potrafił zrobić przelewu. Jej wiarygodność i umiejętności są zerowe. Nie chcę tego komentować, bo jest niegodna mojego komentarza. Była agresywna, gdyby mogła to pewnie zniszczyłaby mównicę. Waliła w nią pięścią jak Hitler, zachowywała się po prostu jak Adolf w najlepszych czasach jego przemówień. Proszę zwrócić uwagę na jej mowę ciała, przecież to jest nie do przyjęcia.

Jak Pana partia przyjęła słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, jeśli Sejm nie uchwali ustawy o KRS z jego poprawkami?
Pan Prezydent ma do tego prawo, zgłosił swoje poprawki, które będą dyskutowane. Wierzę w to, że władze partii podejmą dobrą decyzję dla Polski. A pan prezydent może mieć swoje zdanie, swoje spojrzenie na sprawę. Jest zupełnie innym prezydentem, niż jego poprzednik. Prezydent Komorowski był notariuszem Platformy i kiedy wszyscy kradli miliardy, z kancelarii prezydenta kiedy się wynosił zniknęła sokowirówka i ekspres do kawy. Szacun.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żałosny

  Miki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Żałosny napadacz na kobiety taki mały marny człowiek wyrywający telefony. Niech posłucha paszczaka to się dowie ten tytan intelektu że było pareset osob trochę ubeków i przychodnie. Za wielki...rozwiń całość

  Żałosny napadacz na kobiety taki mały marny człowiek wyrywający telefony. Niech posłucha paszczaka to się dowie ten tytan intelektu że było pareset osob trochę ubeków i przychodnie. Za wielki tchórz zeby przeszedł sam i zobaczył a najważniejsze posłuchał co o nim myślą. Żałosny człowiek zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pełna zgoda.

  Zuzinka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Posłanka Gasiuk - Pihowicz przemawiała jak wściekły Hitler i jeszcze uniosła rękę
  w hitlerowskim pozdrowieniu, chyba że zamawiała pięć piw.
  Co na to łowcy faszyzmu w Polsce?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Re

  Miki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Oj jakaś ty niemadra zuzinka
  Ty musisz być niewolnikami bez własnego zdania i rozumu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale denny gość

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Z jednej strony krytykuje postawę posłanki a z drugiej obraża w każdy zdaniu. Mentalność Kalego, wstyd

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama