Decyzji prezydenta nie należy oceniać jako porażki PiS ani...

Decyzji prezydenta nie należy oceniać jako porażki PiS ani zwycięstwa opozycji

Maciej Badowski AIP

Strefa Biznesu

Aktualizacja:

Strefa Biznesu

Sytuację towarzyszącą wprowadzeniu projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym należy traktować, mimo częstokroć jej dramatycznego wymiaru, jako kolejny etap poszukiwania najlepszych dróg usprawnienia wymiaru sprawiedliwości, dotkliwego dziś dla obywateli, a szczególnie dla prowadzących działalność gospodarczą, ryzykujących całym swoim dorobkiem.
Deklarację prezydenta o przygotowaniu nowej reformy wymiaru sprawiedliwości powinny z powagą odebrać wszystkie środowiska polityczne i zawodowe.

Deklarację prezydenta o przygotowaniu nowej reformy wymiaru sprawiedliwości powinny z powagą odebrać wszystkie środowiska polityczne i zawodowe. ©Polska Press

Deklarację prezydenta o przygotowaniu nowej reformy wymiaru sprawiedliwości powinny z powagą odebrać wszystkie środowiska polityczne i zawodowe i włączyć się w prace przygotowawcze – w formie inspiracji i konsultacji, których przy procedowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa zabrakło.

Zdaniem przedstawicieli BCC, odnosi się to także do ustawy u ustroju sądów powszechnych, która powinna być jeszcze raz poddana głębokiej analizie, jako akt prawny o najwyższym wpływie na praktykę sądowniczą w Polsce, a więc codzienne życie obywateli, w tym przedsiębiorców.

BCC występował w tej sprawie wielokrotnie. Wydarzenia ostatnich dni dobitnie pokazały, że przy budowie państwa i jego systemów społecznych, politycznych i gospodarczych ważne są rozmowy i udział tych, których mają owe systemy dotyczyć.

Taki udział i konsultacje mogą opóźniać prace i szybkość podejmowania decyzji, ale dają większą gwarancję lepszej jakości stanowionego prawa.

OBEJRZYJ WIDEO:
Na wynajmie mieszkania dalej możesz zarobić


Czytaj także

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  f

  r (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Przez 7 długich lat PiS i jego zuchwały arogancki prezes kartofel zatruwały Polskę i Polaków ich prymitywnymi oszczerstwami i kłamstwami o katastrofie smolenskiej razem z klerem używając obficie...rozwiń całość

  Przez 7 długich lat PiS i jego zuchwały arogancki prezes kartofel zatruwały Polskę i Polaków ich prymitywnymi oszczerstwami i kłamstwami o katastrofie smolenskiej razem z klerem używając obficie pomówienia i mowę nienawiści w ich szemranych mediach takich jak radio marycha czy szmatławcach takich jak nasz dziennik czy Gazeta Polska . Używali IPN i podsłuchy żeby dorwać sie i żreć z koryta rozdając patologii 500 plus aby te wielodzietne szmaty katolickie na PiS głosowały . Teraz nadszedł nasz czas , czas postępowych demokratów i liberałów żeby te same metody wymienione powyżej użyć przeciwko PiS i klerowi zlodziejskiemu. Niech kartoflany kurdupel wróg Polski i Europy wie ze kto hakami, podsłuchami i mowa nienawiści wojuje to od tych samych metod zginie rewolucja narodowa sie dopiero zaczyna niebawem zdrajcy i śmiecie tacy jak kaczor z jego klika oraz Rydzyk i biskupi zostaną odpowiednio ukarani i przeciągnięci przez błoto i gnój na który te anty europejskie czarne sukienkowe małpy tak mocno zasłużyli tak jak mówiła Margaret Thatcher -You ain't seen nothing yet!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pan Jarek - do wora wpędził kastę sędziów niemogących wyżyć za 10 tyś. PLN

  Okrągły Stół Pana Prezydenta IV Najjaśniejszej RP dr Andrzeja Dudy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Pan Prezydent dr Andrzej Duda kulturalnie usadzi unych przy Okrągłym Stole, na który postawi ujawniony przez IPN Zbiór Zastrzeżony kapusi cywilnych UBeków i gardzących nimi ze WSI - uważającymi się...rozwiń całość

  Pan Prezydent dr Andrzej Duda kulturalnie usadzi unych przy Okrągłym Stole, na który postawi ujawniony przez IPN Zbiór Zastrzeżony kapusi cywilnych UBeków i gardzących nimi ze WSI - uważającymi się za yentylygentów yelitarnych - wraz z Listami Panów Macierewicza, Wildsztajna i Milczanowskiego, PO czym zaczną trwającą 2 m-ce młóckę tymi cepami do 5-tego PO-kolenia, aby Nam Polakom wreszcie skutecznie oddzielić Ziarno Rzetelnych Sędziów od plew czerwonej zarazy, na co musieliśmy czekać aż 7 długich dekad.
  PO-machiwanie cepami będzie tak intensywne, że PO-wstający przy tym wiatr wywieje te plewy - uwidocznione zakazanymi gębami na 41 fotkach Pana Red. Czachorowskiegoplewy - za Odrę i za Bug, aby ta czerwona zaraza nie zagnieździła się w żadnej zaborczej i okupacyjnej ambasadzie na terenie Najjaśniejszej IV RP,  bo jej miejsce jest na śmietniku historii !
  Przecież ten IPN-u otworzony Zbiór Zastrzeżony zawiera POjedyńczych, POdwójnych a nawet POtrójnych i POczwórnych sługusów kremla, Stasi, Wuja Sama i Mosadu.

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama