Czeczeni skazani za wspieranie terroryzmu. Wyrok: Ponad 2...

Czeczeni skazani za wspieranie terroryzmu. Wyrok: Ponad 2 lata więzienia (zdjęcia)

(mck)

Gazeta Współczesna

Aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Trójka skazanych Czeczenów usłyszała wyroki 2 lat i 1 miesiąca więzienia
1/8
przejdź do galerii

Trójka skazanych Czeczenów usłyszała wyroki 2 lat i 1 miesiąca więzienia ©Wojciech Wojtkielewicz

Trzy osoby skazane, a jedna uniewinniona - taki wyrok zapadł dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Białymstoku w sprawie Czeczenów oskarżonych o wspieranie terroryzmu.
Zapadł wyrok w sprawie Czeczenów oskarżonych o wspieranie terroryzmu. Przypomnijmy, że czwórka mężczyzn na ławie oskarżonych zasiadała w związku z zarzutami finansowania działalności ISIS, tzw. Państwa Islamskiego. Choć dzisiaj trójka z nich usłyszała wyroki skazujące, to nie dotyczą one wspierania działalności prowadzonej nie przez ISIS, ale tzw. Emirat Kaukaski, działający na terytorium Rosji.

Czeczeni działali w Białymstoku, Łomży oraz Warszawie. Według sądu, mieli wspierać działania terrorystyczne poprzez gromadzenie, a następnie przekazywanie pieniędzy bojownikom Państwa Islamskiego. Zgodnie z przeprowadzonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego wywiadem, zgromadzili ponad 8 tysięcy euro, które przekazali do Turcji. Ponadto nabywali sprzęt paramilitarny, a w ich telefonach odnaleziono symbole związane z radykalnym islamem.

Dzisiaj trójka z oskarżonych usłyszała wyroki skazujące 2 lat i jednego miesiąca więzienia. Jedną osobę uniewinniono. Cała czwórka od początku nie przyznawała się do winy twierdząc, że nie wspierali islamistów, ale rodaków walczących o niepodległość Czeczeńskiej Republiki Iczkerii.

Źródło: RUPTLY

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama