Burmistrz Kostrzyna: - Chciałbym, żeby minister Błaszczak...

Burmistrz Kostrzyna: - Chciałbym, żeby minister Błaszczak przyjechał na Woodstock

Zdjęcie autora materiału
Jakub Pikulik

Aktualizacja:

Gazeta Lubuska

Andrzej Kunt

Burmistrz Kostrzyna Andrzej Kunt podpisze zgodę na organizację Przystanku Woodstock 2017. ©Jakub Pikulik / archiwum

- W tym roku zainteresowanie mediów Przystankiem Woodstock jest szczególne. To m. in. za sprawą wypowiedzi ministra Mariusza Błaszczaka. Bardzo bym chciał, żeby pan minister przyjechał na Przystanek Woodstock - mówi Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna nad Odrą.
Andrzej Kunt

Burmistrz Kostrzyna Andrzej Kunt podpisze zgodę na organizację Przystanku Woodstock 2017. ©Jakub Pikulik / archiwum

Z burmistrzem Kostrzyna rozmawialiśmy o zgodzie, którą ma wydać na organizację Przystanku Woodstock 2017. Burmistrz deklaruje, że podpisze ją mimo uwag komendanta miejskiego policji w Gorzowie, który podkreślił, że liczba osób biorących udział w imprezie masowej jest zaniżona. W przesłanych dokumentach organizatorzy Przystanku Woodstock 2017 twierdzą, że na koncertach przed Dużą Sceną będzie się bawić 30 tys.
osób. - To realna liczba, biorąc pod uwagę rozstawienie płotów, wyznaczających obszar imprezy masowej. Na całym terenie przed Dużą Sceną pomieścić się może około 50-60 tys. osób. Ale na terenie ograniczonym płotkami, będzie to około 30 tys. osób - mówi Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna nad Odrą. Włodarz Kostrzyna dodaje, ze organizator zobowiązał się, żeby czuwać nad bezpieczeństwem woodstockowiczów nie tylko na obszarze ograniczonym płotkami, ale też poza nim.

Przeczytaj też: Burmistrz Kostrzyna Andrzej Kunt podpisze zgodę na Woodstock

Chcesz wiedzieć kto zagra na Przystanku Woodstock 2017? Przystanek Woodstock 2016: zespoły, koncerty kto zagra

W rozmowie z „GL” burmistrz Kostrzyna przyznał, że organizacji Przystanku Woodstock 2017 towarzyszy większa niż zazwyczaj uwaga mediów. - Zainteresowanie mediów jest szczególne i dzieje się tak m. in. z powodu wypowiedzi ministra Mariusza Błaszczaka. Bardzo bym chciał, żeby pan minister przyjechał na Woodstock. Jeżeli ktoś nie był i nie widział wysiłku kilka tys. ludzi, którzy czuwają nad bezpieczeństwem, a tylko opiera się na tym, co ktoś powie, to nie jest całkowity obraz tej imprezy - mówi burmistrz Andrzej Kunt. - Gdyby pan minister zobaczył pracę policji, straży pożarnej, pokojowego patrolu, wysiłek miasta, organizatora, wszystkich służb, to może by zmienił zdanie i potwierdził, że pod względem bezpieczeństwa wszystko jest w najlepszym porządku - dodaje A. Kunt.

Zobacz też wideo: Jurek Owsiak o bezpieczeństwie na Przystanku Woodstock


Przypomnimy, na terenie imprezy masowej pod Dużą Sceną, Małą Sceną, w Pokojowej Wiosce Kryszny oraz dużym namiocie Akademii Sztuk Przepięknych nie będzie można spożywać alkoholu. Będą tu rozmieszczone płotki, przy których ochrona będzie miała prawo sprawdzić co kto wnosi na teren objęty zakazem. - Musicie się liczyć z tym, że będziemy sprawdzać wasze torby i plecaki. Możecie w nich mieć ciepłą bluzę, kurtkę, kanapki, ale nie można wnosić alkoholu - mówi Jurek Owsiak, prezes fundacji WOŚP.

Przystanek Woodstock 2017 rozpocznie się w czwartek, 3 sierpnia i potrwa do soboty, 5 sierpnia. Będzie to 23. edycja tej imprezy i 14. z rzędu, organizowana w Kostrzynie nad Odrą.

Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą: Przystanek Woodstock 2017: koncerty, zdjęcia, filmy, informacje


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama