Afera w PCK. Jarosław Kaczyński żąda wyjaśnień od działaczy

Afera w PCK. Jarosław Kaczyński żąda wyjaśnień od działaczy

Zdjęcie autora materiału
Malwina Gadawa

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

zdj. ilustracyjne

zdj. ilustracyjne ©Adam Guz

Od kilku tygodni opisujemy afery związaną z PCK i lokalnymi politykami Prawa i Sprawiedliwości, którzy kierowali tą instytucją. Z informacji do jakich dotarł portal GazetaWroclwska.pl wiemy, że o całej sprawie jest już poinformowany Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, który chce szybkiego wyjaśnienia sprawy. - Wyjaśnienie tych wszystkich niejasności leży jak najbardziej w naszym interesie. Wszystko co się dzieje obecnie wokół PCK uderza w Prawo i Sprawiedliwość - mówi nam jeden z ważnych polityków PiS.
zdj. ilustracyjne

zdj. ilustracyjne ©Adam Guz

Przypomnijmy, że na początku czerwca okazało się, że z kasy Czerwonego Krzyża wyciekały duże pieniądze. Materiały, które mamy, sugerują, że wykorzystano firmę założoną na nazwisko Arkadiusza Hutora, pracownika Czerwonego Krzyża, potraktowanego jako „słup”. Sprawę bada wrocławska prokuratura, która dostała kilka zawiadomień o przestępstwie z Zarządu Głównego PCK i od prezesa zarządu Wojewódzkiego Rafała Holanowskiego. Swoje doniesienie złożyli też Arkadiusz Hutor i były dyrektor PCK Jerzy Gierczak, który jest wojewódzkim radnym PiS.

Z naszych informacji wynika, że w kampanię samorządową Jerzego Gierczaka w 2014 roku zostali zaangażowani pracownicy PCK.

- Pakowaliśmy ulotki do plecaka i szliśmy je roznosić - opowiadał nam jeden z pracowników. - Głównie wrzucało się do skrzynek. Robiłem to ja z kolegą. Gierczak przyznał, że pracownik PCK był angażowany w kampanię wyborczą. Przekonuje jednak, że zaangażował się jako wolontariusz.

Opisaliśmy również niejasności związane z finansowaniem kampanii wyborczych PiS. Na jedną z nich pracownik PCK wpłacił 7 tys. zł na fundusz wyborczy PiS. Problem w tym, że w 2015 roku nie miał on do dyspozycji takich pieniędzy. A jeśli je zarobił, to powinien w pierwszej kolejności spłacić własne długi, ponieważ ścigali go komornicy. Dyrektor PCK płacił zaś gotówką za druk plakatów. Na naszą prośbę Państwowa Komisja Wyborcza sprawdza, czy w dokumentach jest ta faktura.

Przeczytaj więcej: Czerwony Krzyż i polityka. Dyrektor PCK płacił gotówką za druk plakatów wyborczych PiS

Jak na razie jedyną konsekwencją afery związanej z PCK jest zawieszenie w prawach członka partii Jerzego Gierczaka. Polityk sam złożył taki wniosek. Wiemy, że Adam Lipiński, wiceprezes PiS zwrócił się do niego z żądaniem złożenia wyjaśnień na piśmie. Jak na razie takich wyjaśnień nie otrzymał.

Z naszych informacji wynika, że prezes Jarosław Kaczyński wie o całej sprawie i chce szybkiego wyjaśnienia wszystkich niejasności.

- To co się dzieje wokół PCK uderza w partię, przecież dotychczasowe kierownictwo organizacji związane jest z nami - mówi nam jeden z ważnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. - Musimy wszystkie niejasności wyjaśnić - dodaje.

Czytaj także

  Komentarze (36)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co w spółkach ?

  Franz ma Camele (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  A kiedy Prezes przyglądnie się kadrom w spółkach np KGHM i jego spółkach powołanych w ubiegłym.roku ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaki ten PiS uczciwy i katolicki!

  ekierka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Sami krętacze i złodzieje z krzyżem w zębach i chorągwią zatkniętą w zadzie. A tylko patrzą jak wydoić kasę od głupich moherów, którym kit wciskają w porannej mszy. Wolę dać na Owsiaka,...rozwiń całość

  Sami krętacze i złodzieje z krzyżem w zębach i chorągwią zatkniętą w zadzie. A tylko patrzą jak wydoić kasę od głupich moherów, którym kit wciskają w porannej mszy. Wolę dać na Owsiaka, przynajmniej widać ten sprzęt w szpitalach, na który się składamy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I

  tak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  Według postępowań PiS jak ten ktoś zawinił to zostanie ukarany. ( są tego przykłady)A według postępowań PO otrzymywał awanse i nagrody.I to jest ta zasadnicza różnica.Wszystko w temacie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PIS CZYLI ZŁODZIEJ NA ZŁODZIEJU

  dno (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  moralne.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ciekawe czy już Gierczak już rozmawiał z Zalewską

  curry ious (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  Ciekawe co Gierczak powiedział Zalewskiej. Na pewno coś w rodzaju "Chroń mnie, bo jak nie to razem pójdziemy na dno". Ciekawe co teraz zrobi Ania. Odetnie balast i zatopi Jurka, czy będzie z nim na...rozwiń całość

  Ciekawe co Gierczak powiedział Zalewskiej. Na pewno coś w rodzaju "Chroń mnie, bo jak nie to razem pójdziemy na dno". Ciekawe co teraz zrobi Ania. Odetnie balast i zatopi Jurka, czy będzie z nim na plecach wiosłować do brzegu.

  http://www.tvsudecka.pl/data/media/2016/11/21/s4_32e6a4f0802b223228a8ee2c81a5b7bc.jpg
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !

  Kazik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

  Co żądać wyjaśnień? Wylać na zbity pysk posłów wybranych za kradzione pieniądze!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kaczyński...

  Katasha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  a pocałuj się w kaczy kuper !!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoda uczciwego człowieka...

  Darek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 13

  Mam nadzieje, że dowiedzie Pan sprawiedliwości! Wierze też, że GW będzie śledzić sprawę, aby "dobra zmiana" nie zrobiła z Pana kozła ofiarnego i głównego winnego... Trzymam kciuki. Powodzenia!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  złoci chłopcy

  figo fago (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22

  Złoci chłopcy podobno mieli zostać wypaleni białym żelazem. Ja Hoffman wyleciał na zieloną trawkę za kilometrówki, to Gierczak za te miliony powinien polecieć na satelitę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kaczyński ma same długi

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

  to znaczy, że ma wielkie potrzeby.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama