Afera reprywatyzacyjna. 3 tys. kary dla Gronkiewicz-Waltz za...

Afera reprywatyzacyjna. 3 tys. kary dla Gronkiewicz-Waltz za niestawienie się przed komisją

Eliza Stępień AIP

Polska

Aktualizacja:

Polska

Źródło:

Komisja ds. reprywatyzacji ukarała prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz grzywną w wysokości 3 tys. zł za notoryczne niestawiennictwo na przesłuchanie. Członkowie komisji podczas czwartkowego posiedzenia skupili się na nieruchomościach przy ul. Twardej 8 i 10. Wyjaśnienia złożył m.in. były urzędnik Biura Gospodarki Nieruchomościami Krzysztof Śledziewski.
Nieobecność prezydent Warszawy Gronkiewicz-Waltz na przesłuchaniu ws. reprywatyzacji skrytykowali członkowie komisji, badającej tę sprawę, pod przewodnictwem Partyka Jakiego.

- Wniosek pana przewodniczącego jest w pełni uzasadniony. Pani prezydent po raz kolejny uchyla się przed odpowiedziami – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Przewodniczący Patryk Jaki uważa, że „Panią prezydent po raz kolejny zawstydziły osoby, które handlują roszczeniami” i rozpoczął głosowanie nad wnioskiem o ukaranie Hanny Gronkiewicz-Waltz grzywną w wysokości 3 tys. złotych za niestawiennictwo przed komisją. Pięć członków komisji poparło wniosek, trzech wstrzymało się od głosu.

Poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki był przeciwny ukarania Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Są pełnomocnicy, cztery osoby, a pan się domaga osobistego stawienia, co jest zupełnie nieuzasadnione. Trudno to rozumieć inaczej niż jako pana zagrywkę polityczną – powiedział.

Przesłuchiwany były urzędnik Biura Gospodarki Nieruchomościami stwierdził, że wszelkie decyzje dotyczące nieruchomości przy ul. Twardej podejmował dyrektor biura lub prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Przełożeni informowali podwładnych, że góra"oczekuje od pracowników podjęcia trzystu decyzji o reprywatyzacji rocznie – wyjaśnił Śledziewski.

Tego samego dnia prezydent Gronkiewicz – Waltz poinformowała, że nie złoży zeznań przed komisją weryfikacyjną. - Tak jak zapowiedziałam, nie stawię się przed komisją weryfikacyjną - powiedziała na konferencji prasowej prezydent stolicy i zapowiedziała, że od teraz na wszystkich posiedzeniach komisji będzie obecny pełnomocnik ratusza. Swoją absencję prezydent w dalszym ciągu tłumaczy niekonstytucyjnością większości zapisów ustawy o KW. Jak podkreślała, ratusz od początku udostępnia komisji wszelkie dokumenty i odpowiada na pytania jej członków.

Przewodniczący komisji Patryk Jaki jednak temu zaprzecza stwierdzając, że żadna korespondencja do komisji nie wpłynęła. - Niestety pan przewodniczący Jaki albo został wprowadzony w błąd, albo sam z premedytacją wprowadził w błąd wszystkich - powiedziała.

WYWIAD | JAN ŚPIEWAK: WARSZAWA TO UKRADZIONE MIASTO


Komisja Weryfikacyjna | TRANSMISJA NA ŻYWO


Czytaj także

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ARABY ssPRoWADZONE NA HANDEL LUDZMI I ICH ORGANAMI TAK JAK UKry z KOloNI PEŁO

  777 POkoKO LENIE Y NOWE ELITY POLACTWA nadHAMUF (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  RZYDO BOLSZCZEWIA W UKŁADZIE A KASA ZA POpaPRciem uE zaPLaci JAKI ?
  A POWSTAŃCE W PIWNICY ŻYJOM LUB NA ULICY UMARLI DLA DOBRA POARSZYWYCH elyt.A TA CO ICH BRONIŁa ZOSTAŁA ssPOlona PRZEZ...rozwiń całość

  RZYDO BOLSZCZEWIA W UKŁADZIE A KASA ZA POpaPRciem uE zaPLaci JAKI ?
  A POWSTAŃCE W PIWNICY ŻYJOM LUB NA ULICY UMARLI DLA DOBRA POARSZYWYCH elyt.A TA CO ICH BRONIŁa ZOSTAŁA ssPOlona PRZEZ CZYSCICIELI W KLadeK MIENS NYch. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ukradła tyle

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  że stać ją na te kary. Cwana Hanka ma koszerną kiepele.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i tyle w sprawie afer przez ostatnie 25 lat rządów solidarnych gangsterów potrafi chcieć prawdziwie

  wolna Polska, Polska solidarna prawa sprawiedliwa jaka miała być po przewrocie solidarnych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  przebierańcow, bolków, szeryfów. KPINA ! a wszystkie afery przekręty, grabież i rozdawnictwo kraju bandziorom i gangsterskie rządy wszelkiej maści prywaty nade wszystko usankcjonował suweren...rozwiń całość

  przebierańcow, bolków, szeryfów. KPINA ! a wszystkie afery przekręty, grabież i rozdawnictwo kraju bandziorom i gangsterskie rządy wszelkiej maści prywaty nade wszystko usankcjonował suweren walcząc o koryto dla "swoich" mafiozów i nic nie robiąc by zastopować bandycką prywatyzację kraju. suweren oddał nawet należące się mu z transformacyjnego podziału "po 100 milionów" by męty opływały kasą a sam zadowolił się teoretycznym państwem na kupie kamieni.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama