Afera Amber Gold: Zarzuty dla byłych szefów OLT Express...

Afera Amber Gold: Zarzuty dla byłych szefów OLT Express Regional [ZDJĘCIA]

Szymon Zięba

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Są nowe zarzuty w wątku tzw. afery Amber Gold. Prokuratura przedstawiła zarzut prezesowi oraz członkowi zarządu spółki OLT Express Regional.
Zarzuty dla byłych szefów OLT Express Regional
1/12

Przejdź do
galerii zdjęć

©Tomasz Bołt

Jak przypominają śledczy, Prokuratura Okręgowa w Łodzi 25 czerwca 2015 roku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcinowi P. i Katarzynie P.
- Nie oznacza to jednak, że sprawa Amber Gold oraz spółek z grupy OLT powiązanych kapitałowo z Amber Gold jest już całkowicie zamknięta dla prokuratury - zastrzegają prokuratorzy z Prokuratury Krajowej.

Wszystko na temat afery Amber GoldŚledczy informują, że od 7 lipca 2016 roku Prokuratura Regionalna w Łodzi prowadzi śledztwo dotyczące domniemanych nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółek Amber Gold oraz spółek lotniczych finansowanych przez Amber Gold, w tym OLT Express Poland i OLT Express Regional.
- W jego toku wyjaśniane są także powiązania Marcina P. i Katarzyny P. z innymi osobami, które z nimi współpracowały i czerpały korzyści ze stworzonej piramidy finansowej - mówią prokuratorzy.

Tłumaczą, że śledztwo prowadzone jest przez zespół prokuratorów, który został powołany 6 kwietnia 2017 roku przez I Zastępcę Prokuratora Generalnego – Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego.
- Postępowanie to zostało wszczęte jeszcze przed rozpoczęciem prac Sejmowej Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Działania prokuratury podejmowane są niezależnie od prac sejmowej komisji - informują przedstawiciele Prokuratury Krajowej.

Tymczasem jak informuje Prokuratura Krajowa, "ustalenia poczynione w toku śledztwa" pozwoliły na przedstawienie zarzutów prezesowi oraz członkowi zarządu spółki OLT Express Regional.

O co dokładnie chodzi? W czwartek, 6 lipca 2017 roku, prezesowi zarządu spółki OLT Express Regional - Jackowi Ł. - prokurator przedstawił zarzut "popełnienia przestępstwa udaremnienia lub uszczuplenia zaspokojenia wielu wierzycieli (art. 300 par. 1 i 3 kodeksu karnego)".

- Podejrzany, działając wspólnie i w porozumieniu z podejrzanym Andrzejem D., usunął składniki majątkowe spółki OLT Express Regional w postaci pieniędzy w kwocie 92 tysiące 921 złotych, poprzez ich przelanie na rachunek bankowy spółki OLT Express Poland. Podejrzany uszczuplił tym samym zaspokojenie wierzycieli spółki OLT Express Regional i wyrządził szkodę wielu wierzycielom tej spółki. Do popełnienia tego czynu doszło 27 lipca 2012 roku, a więc dzień po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Miał on zatem świadomość grożącej spółce upadłości - mówią śledczy.
1 3 »

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wcale nie winą Timesa, ale jednak jest niezmiernie komicznie

  Oto ile prokuratura znalazła procent z ukradzionego przez żuli, cytat: (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  „Usunął składniki majątkowe spółki OLT Express Regional w postaci pieniędzy w kwocie 92 tysiące 921 złotych, poprzez ich przelanie na rachunek bankowy spółki OLT Express Poland. Podejrzany...rozwiń całość

  „Usunął składniki majątkowe spółki OLT Express Regional w postaci pieniędzy w kwocie 92 tysiące 921 złotych, poprzez ich przelanie na rachunek bankowy spółki OLT Express Poland. Podejrzany uszczuplił tym samym zaspokojenie wierzycieli spółki OLT ER i wyrządził szkodę wielu wierzycielom tej spółki.”

  Gdzieś pisano, że zgraja ukradła ca. 960 mln zł. Jeżeli wyciągnąć stosowny procent, wówczas to zaskarżone i „odnalezione” ma się tak: (92.000,921 x 100 : 960.000.000) = 0,009583429%.
  Ile jeszcze lat należy przeznaczyć na poszukiwanie, aby to móc odzyskać chociażby te 0,09583429%? Szefową komisji jest lady M. Wassermann. I pewnym jest, że pan, w błękitnym ancugu, nie wskrzesi „N”.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A Adamowicz ciągnąl samolot Plichty- i wszystko jasne

  SK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  h... d... i kamieni kupa to cała PO


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Komisja

  Gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Nastepna komisja bedzie od Skokow, jakies kilka tygodni temu padl,to nieprawda ze oni dbaja o nasze interesy,to wojenki partyjne o wladze i wisienki ktora ona przynosi.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bul Komoruski to WSI-wy człowiek

  UN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Skoki=WSI czyli Komoruski Bronek i znowu Platforma umoczona


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wazne

  Gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Wazne ze upadl i to posrednio nas kosztuje. Ktos powinnien dopilnowac zeby juz nie bylo bankructwa.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I w taki sposob Ryży chciał ze słuzbami zniszczyc LOT

  Bul (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Czekamy na deportacje Ryżego

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama