Zbigniew Ziobro: Wartość wyłudzonych nieruchomości wynosi...

Zbigniew Ziobro: Wartość wyłudzonych nieruchomości wynosi miliard złotych

Eliza Stępień AIP

Polska

Aktualizacja:

Polska

Zbigniew Ziobro: Wartość wyłudzonych nieruchomości wynosi miliard złotych

©marek szawdyn/polskapress

Szef resortu sprawiedliwości poinformował w czwartek, ze zostanie powołany zespół do analizy spraw z wyłudzaniem nieruchomości na terenie Łodzi. Według dotychczasowych ustaleń policji, wartość tych działek wynosi niemal miliard złotych.
Zbigniew Ziobro: Wartość wyłudzonych nieruchomości wynosi miliard złotych

©marek szawdyn/polskapress

– Sprawa wyłudzeń nieruchomości warszawskich jest dynamicznie prowadzona i rozwija się – poinformował minister Ziobro i dodał, że śledczy badają wszystkie wątki w tej sprawie. (…) Prokurator krajowy poinformował mnie, że podjął wstępne działania związane z możliwością powołania w najbliższym czasie podobnego zespołu (badającego sprawę wyłudzania nieruchomości – red.) na terenie Łodzi.

Przypomnijmy, w środę 10 października sąd we Wrocławiu aresztował byłego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie mecenasa Grzegorza M., b.
urzędniczkę Marzenę K. oraz biznesmena Janusza P. Są podejrzani o korupcję reprywatyzacji m.in. warszawskiej działki przy ul. Chmielnej 70. Wymienione osoby miały przyjmować łapówki o łącznej wysokości ponad 32 milionów złotych, czy obiecywać ich wręczenia na kwotę dwóch i pół miliona złotych.

- W tej chwili możemy mówić o bardzo wysokim uprawdopodobnieniu udziału tych osób w procederze przestępczym – podkreślił szef resortu sprawiedliwości jednocześnie zaznaczając, iż jako o winnych będzie można mówić dopiero po skazaniu ich przez sąd i uprawomocnieniu się wyroku. Powiedział, że zarzuty ws. korupcji nie powinny nikogo dziwić , skoro kwoty te „wielkością przekraczają wyobrażenia przeciętnego Kowalskiego”.

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski powiedział, że w samej warszawskiej prokuraturze regionalnej prowadzonych jest 81 śledztw dot. afery reprywatyzacyjnej. Wrocławscy prokuratorzy prowadzą 35 śledztw.

- Łącznie w prokuraturach regionalnych i okręgowych jest ponad 4 tys. postępowań gospodarczych, Obecnie podejrzanych jest 21 osób, w tym sześciu adwokatów, czterech urzędników i trzech biegłych. 11 osób zostało aresztowanych – oświadczył Święczkowski.


Agencja Informacyjna Polska Press

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  stara sprawa

  mackiewicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa...rozwiń całość

  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wprowadzono bandycki ustrój bo pan bolek nie akceptował socjalizmu. brawo suweren !

  jak się okazuje za POprzedników nagle akurat w odpowiedniej chwili rozwiązano wszelkie organa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  walczące z bandziorami i mafiami. efekty znane. wiadomo, transformacją wydymano suwerena bez mydła, a potem grabiono co tylko pod rękę popadło. suweren zaś czapkował solidarnym ideowym bolkom...rozwiń całość

  walczące z bandziorami i mafiami. efekty znane. wiadomo, transformacją wydymano suwerena bez mydła, a potem grabiono co tylko pod rękę popadło. suweren zaś czapkował solidarnym ideowym bolkom walczył o koryto dla swoich pupili. walczy do dziś. a co ! może myśli że to super dymanie które tak mu się podoba będzie wiecznie trwało. lekarstwa na hemoroidy są coraz skuteczniejsze.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo