Zakopane. Zamontują kamery na drodze do Kuźnic

Zakopane. Zamontują kamery na drodze do Kuźnic

Łukasz Bobek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©archiwum Polska Press

W zakopiańskich Kuźnicach mają stanąć kamery, które będą wychwytywały kierowców nielegalnie wjeżdżających do tej części miasta.
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne ©archiwum Polska PressTo najnowszy pomysł władz Zakopanego na to, jak walczyć z kierowcami, którzy notorycznie łamią zakaz ruchu i wjeżdżają samochodami do Kuźnic, gdzie zaczyna się kilka popularnych szlaków tatrzańskich (m.in. na Halę Gąsienicową i Giewont), a także znajduje się dolna stacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch.

- Kierowcy notorycznie łamią zakaz i wjeżdżają do Kuźnic, gdzie zostawiają swoje samochody i idą na szlaki - mówi Marek Trzaskoś, komendant straży miejskiej w Zakopanem. Zarówno policjanci, jak i strażnicy karzą mandatami osoby nieprzestrzegające przepisów, ale nie wszystkie udaje się wyłapać.

Miasto chce stworzyć system kamer, które będą identyfikowały samochody.

- Ma działać podobnie jak fotoradar. Kamera będzie sczytywała numery rejestracyjne i porównywała z bazą tych pojazdów, które mogą wjeżdżać do Kuźnic - mówi Wiktor Łukaszczyk, wiceburmistrz Zakopanego.

Jeśli numeru w bazie nie będzie, wówczas właściciel dostanie mandat za złamanie zakazu wjazdu. Zakopane złożyło już wniosek o dofinansowanie montażu kamer. Czeka na decyzję Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo