Zakopane: Umowa na organizację sylwestra pod Giewontem...

Zakopane: Umowa na organizację sylwestra pod Giewontem oficjalnie podpisana

Zdjęcie autora materiału

Tomasz Mateusiak

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Zakopane: Umowa na organizację sylwestra pod Giewontem oficjalnie podpisana
1/5
przejdź do galerii

©Anna Karpiel Semberecka - UM Zakopane

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podpisali dziś (czwartek 12 października) umowę na organizację wielkiego koncertu sylwestrowego w Zakopanem. Wydarzenie transmitować będzie TVP2 i zgodnie z zapewnieniami organizatorów wystąpią na nim wielkie gwiazdy polskiej i europejskiej piosenki. Nazwiska wykonawców póki co są jednak nieznane.
Oto komunikat na temat podpisania umowy, który na swojej stronie internetowej opublikował zakopiański magistrat:

Umowa określająca zasady wzajemnej współpracy została zawarta w Zakopanem, a jej uroczyste podpisanie widzowie "Dwójki" oglądali w dzisiejszym (12 października) wydaniu „Pytania na Śniadanie”. Telewizja Polska już po raz drugi zorganizuje szampańską imprezę sylwestrową pod Giewontem. Podobnie jak w ubiegłym roku na Równi Krupowej wystąpią największe Gwiazdy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Koncert rozpocznie się 31 grudnia o godz. 19, a zakończy 1 stycznia 2018 o godz. 02.


- W ubiegłym roku to był najwspanialszy Sylwester od wielu lat w Polsce. Zakopane się sprawdziło. Jeżeli setki tysięcy Polaków przyjeżdżają witać Nowy Rok, to jest to narodowe miejsce do odbycia Sylwestra. Fantastyczne gwiazdy, fantastyczna publiczność. W tym roku powtórzymy ten sukces. Wchodzimy w bardzo ważny rok, w stulecie polskiej niepodległości, więc chciałbym, byśmy weszli w 2018 rok z przytupem – powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP.

- Zakopane to najwspanialsze miejsce na powitanie nowego roku. Góry i Podhale zawsze kojarzą się z najlepszymi Świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem. Zostają w pamięci każdego, kto przyjeżdża w tym czasie pod Tatry. A teraz jest do tego jeszcze dodatkowy powód. Myślę, że wszyscy Polacy są zadowoleni, że Sylwestra 2017 będziemy mogli spędzić wspólnie. Górale słyną przecież z gościnności - dodał Leszek Dorula, Burmistrz Zakopanego.

Kto dokładnie wystąpi w Sylwestra w Zakopanem? To ma zostać zdradzone mediom podczas konferencji prasowej. Wiadomo jednak, że jednym z artystów na pewno nie będzie Krzysztof Krawczyk. Wokalista wstydził się bowiem śpiewać razem z wokalistami disco -polo, a własnie taki układ zaproponowała mu TVP.

Więcej o tej sprawie przeczytacie TUTAJ
15 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Sylwester w Zakopanem: mega koncert z gwiazdami [GALERIE ZDJĘĆ]

Sylwester w Zakopanem: mega koncert z gwiazdami [GALERIE ZDJĘĆ]

Link do głównego zdjęcia

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 22

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nas
ze Miasto
Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo