Za błędy urzędu parkowanie z budzikiem

Za błędy urzędu parkowanie z budzikiem

Piotr Tymczak

Dziennik Polski 24

Za błędy urzędu parkowanie z budzikiem
Krakowscy urzędnicy tłumaczą, że muszą zlikwidować 3 tys. miejsc postojowych dla aut, aby parkowanie odbywało się zgodnie z prawem. W takim razie, gdzie byli trzy lata temu, kiedy pojawił się obowiązek oznakowania poziomymi liniami miejsc postojowych w strefie ograniczonego parkowania?
Za błędy urzędu parkowanie z budzikiem

Czytaj też: Urząd likwiduje miejsca postojowe, mieszkańcy zaprotestowali na ulicy [ZDJĘCIA, WIDEO]Przepisy jasno określają, że jeżeli wchodzi w grę postój na chodniku, trzeba pozostawić co najmniej 2, a w szczególnych przypadkach 1,5 metra przejścia dla pieszych. Linie malowano jednak na szybko, nieraz nawet w tych miejscach gdzie piesi ledwo mogli się przecisnąć.

Miejscy aktywiści zwracali uwagę, że to niezgodne z prawem, ale urzędnicy wiedzieli lepiej. Teraz tłumaczą, że robili to dla mieszkańców, aby zostawić jak najwięcej miejsc parkingowych. A zapewne jest też tak, że robili wszystko, aby nie obniżyły się wpływy do budżetu ze strefy parkowania.

Po kontroli wojewody i jego zaleceniu w marcu ubiegłego roku było już wiadomo, że oznakowanie strefy trzeba poprawić. Urzędnicy przekonują, że i tak zrobili dużo, bo z początkowej inwentaryzacji wynikało, iż trzeba zlikwidować nawet ok. 5-6 tys. miejsc. Poprzez zmiany w organizacji ruchu na niektórych ulicach ta liczba zmniejszyła się o połowę.

Jeżeli jednak wprowadza się ograniczenia w parkowaniu, co dzieje się w wielu wielkich miastach (np. Paryż, Londyn), to daje się coś w zamian. A co dostaną mieszkańcy za likwidację 3 tys. miejsc? W centrum nie powstaje żaden nowy parking, nie słychać o tym, by tramwaje i autobusy miały jeździć częściej. Wręcz przeciwnie - z powodu remontów przejazd komunikacją zbiorową jest znacznie utrudniony.

A np. mieszkańcom ul. Dietla proponuje się, że będą mogli tam parkować tylko w nocy - muszą więc nastawiać budzik przed godziną 7, aby na dzień przestawić auto. Urzędnicy podkreślają, że gdyby nie taki nowatorski pomysł, w ogóle nie można byłoby tam parkować. I dziwią się, że ludzie wychodzą na ulice...
Czytaj także

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gdzie parkingi?

  prawda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  to jest skandal, że brak jest parkingów podziemnych, zabieranie miejsc parkingowych i nich w zamian? tylko w Polsce - tu wszystko jest jedną wielką fuszerką

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za to

  Zuzinka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  tłumnie pójdą wszyscy głosować na prof. Majchrowskiego.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama