Z pasa drogowego nie ustąpią. Budują chodnik

Z pasa drogowego nie ustąpią. Budują chodnik

Barbara Ciryt

Dziennik Polski 24

Do nieporozumień doszło miedzy mieszkanką Woli Zachariaszowskiej w gminie Zielonki oraz wykonawcami chodnika przy drodze powiatowej. Wolanka skarżyła się na drogowców, ale okazało się, że oni pracują zgodnie z planem - w pasie drogowym.
- Pracownicy realizujący jakieś zadanie drogowe wycięli mi jabłonkę i pięć metrów żywopłotu- mówi Anna Calik, przy której posesji w Woli Zachariaszowskiej trwają roboty drogowe. - Nie wiem co to za inwestycja. Nikt nie kontaktował się ze mną, nie mówił, że będą usuwane drzewa i krzewy - skarży się kobieta.

Przy drodze powiatowej powstaje chodnik. W Woli Zachariaszowskiej inwestycja obejmuje niewielki odcinek, bo w znacznej części wioski chodnik powstał wcześniej współfinansowany przez gminę Zielonki i powiat krakowski. Teraz inwestycję z powiatem współfinansuje gmina Michałowice, bo z tego chodnika korzystają głównie jej mieszkańcy z Górnej Wsi.

Inwestorem dla tego zadania jest powiat. - Budujemy chodnik i robimy wszystko w pasie drogowym. Mieszkanka Woli Zachariaszowskiej utrudnia nam to zadanie, blokuje pracę koparki. Jabłonka i krzewy żywopłotu rosły za działką prywatną, poza jej ogrodzeniem w pasie drogowym. Jesteśmy na swoim terenie i realizujemy zadanie - mówi Marian Paszcza, dyrektor Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego.

Zobacz także: Woda może być zdradliwa. Oto dziesięć zasad bezpiecznych kąpieli na wakacjach

Źródło:Agencja TVN
Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama