Właściciel Facebooka prezydentem USA?

Właściciel Facebooka prezydentem USA?

(MK)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Właściciel Facebooka prezydentem USA?
Waszyngton. Jest rok 2020. Mark Zuckerberg na należącym do niego portalu Facebook publikuje post. „Dziękuję wszystkim moim wyborcom za głosy oddane w wyborach, które pomogły mi zostać nowym prezydentem USA”.
Właściciel Facebooka prezydentem USA?
Dziś, taki scenariusz wydaje się typową political fiction. Jednak wielu analityków amerykańskiej sceny politycznej nie wyklucza możliwości startu założyciela Facebooka w najbliższych wyborach prezydenckich.

Zaczęło się w sylwestra. Tradycyjnie z okazji Nowego Roku Mark Zuckerberg zamieścił na Facebooku okolicznościowy post. Tym razem napisał, że w 2017 r. chce poznać mieszkańców wszystkich części Stanów Zjednoczonych. I rozpoczął swój wielki objazd kraju. Tak się składa, że odwiedzane przez niego miejsca to najważniejsze stany USA w kontekście ewentualnej walki o prezydenturę.

Dziennikarze Politico twierdzą, że szef Facebooka już zaczął kompletowanie sztabu wyborczego. Zatrudnił w swojej charytatywnej Fundacji „Chan Zuckerberg Initiative” Davida Plouffe’a, wcześniej szefa zwycięskiej kampanii wyborczej Baracka Obamy z 2008 r. Do jego fundacji dołączył też na początku sierpnia Joel Benenson, były doradca prezydenta Obamy. Jednym z członków zarządu fundacji jest Ken Mehlman, odpowiedzialny w 2004 r. za strategię wyborczą George’a W. Busha.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 16

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama