Wielki remont na Grzegórzeckiej, brak przejazdu i objazdy

Wielki remont na Grzegórzeckiej, brak przejazdu i objazdy

pb

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Wielki remont na Grzegórzeckiej, brak przejazdu i objazdy
1/44
przejdź do galerii

©Anna Kaczmarz

Prace związane z wielką inwestycją kolejową w Krakowie oraz remont torowiska na ulicy Grzegórzeckiej spowodował, że wzdłuż ulicy poruszać się mogą praktycznie jedynie piesi. Samochody i autobusy komunikacji miejskiej muszą jeździć objazdami, tramwaje nie kursują wcale.
Całkowite zamknięcie Grzegórzeckiej na wysokoście Daszyńskiego i Łazarza potrwa do końca długiego weekendu. W kolejnych dniach kierowcy jednak wciąż będą musieli się liczyć z utrudnieniami.

W związku z remontem objazdami pojadą również autobusy, które codziennie przemierzają ul. Grzegórzecką. Chodzi o linie 184, 484, 722 i linie nocne (601, 608, 610, 611).

Poniżej pełny komunikat ZIKiT-u odnośnie prac:


Pierwszy etap, wiążący się z największymi utrudnieniami, realizowany w rejonie skrzyżowania z al. Daszyńskiego, zakończy się w nocy z wtorku na środę (15/16.08). Z kolei drugi etap prac, czyli roboty w rejonie ul. Rzeźniczej i Chodkiewicza, potrwa do poniedziałku (21.08). Wykonawca zadeklarował, że o ile pozwoli na to bezpieczeństwo prowadzenia prac, udostępni czasowo przejazd przez ul. Grzegórzecką.

Roboty przy wymianie torowiska będą prowadzone w czterech lokalizacjach - w rejonie al. Daszyńskiego, ul. św. Łazarza, Chodkiewicza i przy rondzie Grzegórzeckim.

W pierwszym etapie wykonawca skupi się na pracach zlokalizowanych bliżej al. Daszyńskiego. W związku z tym ul. Grzegórzecka będzie niedostępna dla samochodów na odcinku od ul. św. Łazarza do ul. Śniadeckich. Od ronda Grzegórzeckiego do ul. Śniadeckich będzie możliwy dojazd wyłącznie do posesji i dla karetek. Objazd będzie poprowadzony al. Daszyńskiego i ul. Podgórską, a dla przeciwnego kierunku ul. Podgórską i ul. Starowiślną.

W kolejnym etapie, który rozpocznie się 16 sierpnia, ul. Grzegórzecka zostanie zamknięta na odcinku od ul. Rzeźniczej do ul. Chodkiewicza. Objazdy zostaną poprowadzone analogicznie jak przy okazji etapu wcześniejszego. Niemniej będzie istnieć dodatkowa możliwość wykorzystania alternatywnego objazdu (dla samochodów osobowych) przez ul. Rzeźniczą, Masarską, oraz al. Daszyńskiego.


15 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Miliardowa inwestycja kolejowa. Wielkie budowanie w Krakowie!

Miliardowa inwestycja kolejowa. Wielkie budowanie w Krakowie!

Link do głównego zdjęciaAutor: Anna Kaczmarz

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Technologia - proszę zwrócić uwagę

  Lajkonik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  płyty kładą na bloczkach, wcześniej przygotowanych, potem wylewają beton i .....?????? Jezusie Święty!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zgadzam się

  krk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  dokladnie wczoraj miałam taki problem z czasem biletu. Trasę, ktora zwykle jednym tramwajem pokonuję w 10 minut, musiałam przejechać autobusem i trzema tramwajami, co trwało ponad 30 minut.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bilety czasowe

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Czy w związku z tymi wszystkimi objazdami przedłużajacymi czas jazdy - bilety czasowe nie powinny być przedłuzone?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama