Wieliczka. Inwestycja na zbiegu ul. Sadowej i Kościuszki...

Wieliczka. Inwestycja na zbiegu ul. Sadowej i Kościuszki potrwa dłużej. Wzrosną utrudnienia

Jolanta Białek

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Tak wygląda obecnie zbieg ulic Sadowej i Kościuszki. Czas otwarcia ronda prolongowano o miesiąc

Tak wygląda obecnie zbieg ulic Sadowej i Kościuszki. Czas otwarcia ronda prolongowano o miesiąc ©Jolanta Białek

Rondo na newralgicznym wielickim skrzyżowaniu miało być oddane do użytkowania w połowie tego miesiąca. Mieszkańcy obserwujący postępy prac na zbiegu ulic Sadowej, Kościuszki i Jedynaka zgłaszali obawy odnośnie możliwości dotrzymania tego terminu już na początku sierpnia.
Tak wygląda obecnie zbieg ulic Sadowej i Kościuszki. Czas otwarcia ronda prolongowano o miesiąc

Tak wygląda obecnie zbieg ulic Sadowej i Kościuszki. Czas otwarcia ronda prolongowano o miesiąc ©Jolanta Białek

„O ile market buduje się w dobrym tempie, o tyle rondo jest dopiero zaczęte. Mam nadzieję, że jego budowa nie ruszy pełną parą dopiero wtedy, gdy rozpocznie się rok szkolny (rejon, gdzie powstaje rondo to główna droga dojazdu do największej w Wieliczce podstawówki - red.)” - to jeden z e-maili, który dostaliśmy od mieszkańców Wieliczki.

- Budowa ronda ma opóźnienie. Wykonawca prac wystąpił właśnie do nas o zgodę na przesunięcie terminu zakończenia tej inwestycji - łącznie z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie ronda - na połowę września - powiedział nam wczoraj Grzegorz Łętocha, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce.


Czwarte w Wieliczce rondo - o średnicy zewnętrznej 26 m - powstaje na skrzyżowaniu ulic administrowanych przez powiat wielicki od niedawna. Oficjalnie prace ruszyły w maju, ale faktycznie rozpoczęto je kilka tygodni później, bo pojawiły się kłopoty z uzyskaniem zgody Tauronu na przełożenie biegnących tu pod drogą kabli.

Inwestycja jest nietypowa. Płaci za nią w całości prywatna firma, która buduje w tej części miasta (os. Szymanowskiego) siedzibę hipermarketu Intermarche.

Powiat wydał pozwolenie na budowę dla tej inwestycji, ale pod warunkiem, że inwestor weźmie na siebie także sfinansowanie i wykonanie drogi dojazdowej do projektowanego sklepu. W tym przypadku jedyną trasą dojazdu są ulice Sadowa, Kościuszki i Jedynaka, więc stanęło na tym, że na „krzyżówce”, która jest bardzo ważna dla ruchu w tym rejonie Wieliczki, musi powstać rondo z prawdziwego zdarzenia dostosowane do przejazdu także ciężkich aut.

Modernizacja skrzyżowania generuje spore utrudnienia w ruchu, ale na razie nie było konieczności zamykania ruchliwej miejskiej trasy. - Inwestor musi jednak jeszcze m.in. „podnieść” wyjazd na ulicę Sadową do poziomu ronda oraz wykonać w tym rejonie nową nawierzchnię ulic. Podczas tych prac będzie konieczne zamknięcie skrzyżowania. Ruch ma odbywać się tzw. drogą zastępczą, która ma zostać wykonana z płyt betonowych, na terenie należącym do inwestora - mówi Grzegorz Łętocha.

WIDEO: Miliardy na kolej w Małopolsce
Czytaj także

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wieliczka. Inwestycja na zbiegu ul. Sadowej i Kościuszki potrwa dłużej. Wzrosną utrudnienia

  Rhw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  A CO TO INWESTOR I WYKONAWCA NIE WIEDZIELI ŻE Z TAURON - EM ,GAZOWNIĄ CZY WODOCIĄGAMI UZGODNIENIA SĄ ZAWSZE KONIECZNE I TRUDNE !!! CO TO ZA ARGUMENT, JAKIŚ GŁUPI WYKRĘT! JA BYM NIE ODEBRAŁ TEGO...rozwiń całość

  A CO TO INWESTOR I WYKONAWCA NIE WIEDZIELI ŻE Z TAURON - EM ,GAZOWNIĄ CZY WODOCIĄGAMI UZGODNIENIA SĄ ZAWSZE KONIECZNE I TRUDNE !!! CO TO ZA ARGUMENT, JAKIŚ GŁUPI WYKRĘT! JA BYM NIE ODEBRAŁ TEGO SKLEPU BEZ ODDANEGO DO UŻYTKU SKRZYŻOWANIA! CZAS EGZEKWOWAĆ KARY ZA PRZEKROCZENIE TERMINÓW ! WYKONAWCA MARNUJĘ PIĘKNĄ POGODĘ NA TE ROBOTY !!! BRAK JEST TEŻ W WIELICZCE WŁAŚCIWEGO NADZORU ZE STRONY GMINY CZY URZĘDU POWIATOWEGO URZĘDNICY NIE WYKONUJĄ WŁAŚCIWIE SWOICH OBOWIĄZKÓW SZCZEGÓLNIE JEŚLI CHODZI O DUŻYCH WYKONAWCÓW, OD ZWYKŁYCH OBYWATELI EGZEKWOWANIE PRAWA CZY UMÓW IM PRZYCHODZI ŁATWO BO WYKORZYSTUJĄ SWOJĄ POZYCJE DOMINUJĄCA CZAS BY TERAZ ZDOMINOWALI INWESTORA I WYKONAWCĘ TERMINAMI !!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rondo sadowa

  sasiad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Przecież nie podgryzą ręki która ich karmi

  Jak oddadzą w listopadowe szarugi będzie i tak sukces z przecinaniami wstęgi

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama