Wadowice. Miasto inwestuje w murale publiczne pieniądze

Wadowice. Miasto inwestuje w murale publiczne pieniądze

Zdjęcie autora materiału
Bogumił Storch

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Joanna Róg-Ociepka, Anna Czermak i Karolina Oczkowska podczas prac przy malowaniu pierwszego w Wadowicach murala na ścianie przejścia podziemnego przy
1/8
przejdź do galerii

Joanna Róg-Ociepka, Anna Czermak i Karolina Oczkowska podczas prac przy malowaniu pierwszego w Wadowicach murala na ścianie przejścia podziemnego przy dworcu kolejowym ©Bogumił Storch

Pierwszy z malunków, w tunelu pod dworcem PKP wzbudził zachwyt mieszkańców. Wadowiczanie pytają jednak, dlaczego finansowane jest to z miejskiego budżetu
Gmina Wadowice chce się szczycić unikatowym "Szlakiem Murali”. Za pierwszy z nich Urząd Miejski już zapłacił ponad 18 tys. zł. Zamówiony obraz przedstawia biegaczy, stopniowo zamieniających się w ptaki oraz pędzących rowerzystów.

Umowę na wykonanie tego dzieła podpisała Joanna Róg - Ociepka z Krakowa, absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych, która od kilku dni tworzy mural.


Już cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Z okolicznych bloków przychodzą by z bliska popatrzeć na powstające dzieło nawet lokatorzy i... częstują odpoczywające od pracy malarki ciastem.

- Piękne, mały szczegół a cieszy, ten tunel już nie jest tak ponury - ogląda z podziwem malowidło Kamila Milewska.

Są wśród nich i tacy mieszkańcy, którym jednak nie podoba się to, że cała inicjatywa finansowana jest z pieniędzy podatników. Przypominają, też że tunel był już wcześniej malowany.


Wiadomo, że malowaniem obrazów na ścianach budynków zajmie się w ratuszu specjalna komisja a miasto zapłaci za kolejne malowidła. Poprosiliśmy burmistrza Mateusza Klinowskiego i jego urzędników o wyjaśnienie decyzji o finansowaniu tego pomysłu z miejskiego budżetu.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Gazety Krakowskiej".

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  asdf

  asfd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  murzyńskie bazgroły z gett...to ma być piękne?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama