W Twojej dzielnicy

W Twojej dzielnicy

TYM,MM,AM,PSZ, AG

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

W Twojej dzielnicy

©Anna Kaczmarz

W Twojej dzielnicy

©Anna Kaczmarz

Śródmieście
O sprawach dzielnicy piszą: Piotr Tymczak, tel. 12 61 99 308, i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206


Grzegórzki
Po trzydniowych przygotowaniach w sobotę ruszyły zasadnicze prace związane z wymianą torowiska na ul. Grzegórzeckiej. W związku z inwestycją od soboty do nocy z wtorku na środę ul. Grzegórzecka jest zamknięta dla ruchu samochodowego na odcinku od ul. św.
Łazarza do ul. Śniadeckich. Objazd jest poprowadzony al. Daszyńskiego i ul. Podgórską, a dla przeciwnego kierunku ul. Podgórską i ul. Starowiślną. W kolejnym etapie (od 16 sierpnia) ul. Grzegórzecka zostanie zamknięta na odcinku od ul. Rzeźniczej do ul. Chodkiewicza. Objazdy będą poprowadzone analogicznie jak w etapie wcześniejszym. Ma być też możliwość wykorzystania alternatywnego objazdu (dla samochodów osobowych) przez ul. Rzeźniczą, Masarską oraz al. Daszyńskiego.

Stare Miasto
Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Kino Paradox zapraszają do spędzenia letnich tygodni z „Fantastycznym Kinem Plenerowym” w ogrodzie CM, przy ul. Krupniczej 38. Do 1 września (w środy, czwartki i piątki) o godz. 21 wyświetlane są tam filmy z gatunku science fiction. Wstęp wolny.

Prądnik Czerwony
Rada Dzielnicy III rozdzieliła pieniądze na przyszłoroczne wydarzenia sportowe w szkołach. 1650 zł dostanie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9 na: turniej piłki siatkowej gimnazjalistów o mistrzostwo Dzielnicy III, turniej piłki nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych, Bieg Skarżyńskiego. Taka sama kwota trafi do Szkoły Podstawowej nr 114 na: turniej piłki ręcznej o mistrzostwo Dzielnicy III oraz Święto Patrona Szkoły - Arkadego Fiedlera. SP nr 64 będzie mieć 1450 zł na turnieje mini piłki nożnej i mini koszykówki, tenisa stołowego oraz mikołajki.

Krowodrza
O sprawach dzielnicy pisze: Małgorzata Mrowiec, tel. 12 61 99 208 i Agnieszka Maj, tel. 12 61 99 206


Prądnik Biały
W środę 16 sierpnia odbędą się miniwarsztaty fotograficzne w Strefie Rodzica działającej w Dworku Białoprądnickim (ul. Papiernicza 2). Organizatorzy zapraszają na spotkanie z fotograf Joanną Kucharską, która prowadzi w Dworku cykl warsztatów „Foto Mama”. Będzie można dowiedzieć się, jak zrobić maluchowi dobre zdjęcie, jak znaleźć ciekawe ujęcie, a także - jak utrzymać fotografowane dziecko w wybranej pozycji. Po omówieniu podstawowych zagadnień związanych z fotografowaniem dzieci, uczestnicy wyjdą w plener na sesję zdjęciową ze swoimi pociechami. Będzie też czas na zadanie pytań fotografowi. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10. Należy przynieść na nie własny aparat.

Zwierzyniec

Jutro, 15 sierpnia (święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny), przypada jeden z dwunastu dni w roku, kiedy kobiety mogą wejść za furtę ojców kamedułów na Bielanach. Msza św. - o godz. 11.30. Można wejść na dziedziniec, do kościoła, do krypty, gdzie spoczywają szczątki zmarłych zakonników, a także zwiedzić tzw. salę akustyczną, w której słowa szeptane w jednym kącie - słychać w przeciwległym.

Wola Justowska
Do 22 sierpnia w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta (ul. Sarego 4) można zapoznawać się z ponownie wyłożonym do wglądu projektem planu miejscowego obszaru Strzelnica - Sikornik. Szczegółowych informacji na temat przyjętych rozwiązań planistycznych udziela przedstawiciel zespołu projektowego, który dyżuruje tutaj w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 9-11, a we wtorki od 13.30 do 15.30. Uwagi do planu należy składać do 5 września.

Podgórze
O sprawach dzielnicy piszą: Paulina Szymczewska, tel. 12 61 99 306, i Arkadiusz Maciejowski, tel. 12 61 99 138


Zakrzówek
W związku z planowanymi inwestycjami mieszkaniowymi ul. św. Jacka ma być przebudowana. W jednej z koncepcji przedstawiono drogę o szerokości 5 metrów z jednostronnym, dwumetrowym chodnikiem. Jako że była ona zgodna z miejscowym planem, Dzielnica VIII Dębniki zaopiniowała ją pozytywnie. Tymczasem zgodnie z koncepcją ZIKiT droga miałaby być poszerzona do 6 metrów (z obustronnymi chodnikami). Podczas niedawnego spotkania mieszkańcy ul. Ceglarskiej i św. Jacka domagali się uchylenia uchwały dzielnicowej. Została więc ona anulowana, co może umożliwić przyjęcie koncepcji ZIKiT.

Borek Fałęcki
Klub Sportowy Borek przygotowuje się do swojego jubileuszu 90-lecia, którego obchody będą miały miejsce w przyszłym roku. W związku z tym zwraca się z prośbą o przekazanie lub wypożyczenie różnych pamiątek związanych z działalnością klubu od 1928 roku: zdjęć, wycinków z prasy, dyplomów, itp. Materiały te zostaną wykorzystane w prezentacji historii klubu podczas przyszłorocznych obchodów jubileuszu. Osoby, które mogą pomóc, proszone są o kontakt: KS Borek, ul. Żywiecka 13, tel. 12 267-67-47.

Zabłocie
Już po raz 11. Stowarzyszenie Podgorze.pl zaprasza na spacer „Liberator nad Zabłociem”, czyli historia Liberatora KG-933 kapitana Wrighta oraz niewyjaśnione dotąd fakty związane z jego zestrzeleniem z podgórskiego nieba w nocy z 16 na 17 sierpnia 1944 r. Spacer odbędzie się w środę 16 sierpnia, a poprowadzi go dr inż. Krzysztof Wielgus, który od wielu lat tropi historie 18 liberatorów zestrzelonych nad Małopolską. Zbiórka: godz. 19, przed Apteką pod Orłem (plac Bohaterów Getta 18).

Nowa Huta
O sprawach dzielnicy pisze: Marzena Rogozik, tel. 12 68 88 444


Ulica Kocmyrzowska
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wyłonił właśnie wykonawcę, który wybuduje sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic: Kocmyrzowskiej z Bulwarową i Cienistą. Na tym rozjeździe dochodziło rocznie do kilkunastu kolizji, ale i tragicznych wypadków, a kierowcom z podporządkowanych ulic (Cienistej i Bulwarowej) trudno było włączyć się do ruchu na Kocmyrzowską. Prace budowlane wykona firma „Vatico” Wacław Szczepanik z osiedla Centrum D. Do 16 października wykonawca ma opracować dokumentację projektową, a sygnalizacja świetlna ma być gotowa do 27 listopada. Światła będą objęte 60-miesięczną gwarancją.

Czyżyny
Jeszcze tylko dziś (14 sierpnia) można składać uwagi i propozycje projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Czyżyny - rejon ul. Śliwkowej”. Podpisane, opatrzone adresem i numerem nieruchomości wnioski mieszkańcy Dzielnicy XIV Czyżyny mogą zanieść na dziennik podawczy Urzędu Miasta Krakowa, wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Józefa Sarego 4, 31-047 Kraków lub złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP

Nowa Huta
Ośrodek Kultury im. Norwida zaprasza na kolejny spacer w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie - tym razem po kultowych miejscówkach z przeszłości. 26 sierpnia chętnych będzie po Nowej Hucie oprowadzać Maria Wąchała-Skindzierz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Oddział Dzieje Nowej Huty. Start pod oddziałem muzeum na os. Słonecznym 16 o godzinie 15. Wstęp na spacer wolny. Obowiązują zapisy (pod adresem: j.klas@okn.edu.pl) do 24 sierpnia.

Piotr Lisek wicemistrzem świata. "Walczyłem jak lew, ale się nie udało. Zabrakło mi czwartej próby"

Źródło: TVN24


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama