Velux zarzuca FAKRO szpiegostwo gospodarcze

Velux zarzuca FAKRO szpiegostwo gospodarcze

Sylwia Klimczak

Gazeta Krakowska Plus

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska Plus

Florek: Zainteresowanie zakupem poufnych informacji byłoby przeciwko naszej etyce i moralności

Florek: Zainteresowanie zakupem poufnych informacji byłoby przeciwko naszej etyce i moralności ©Fakro

Ryszard Florek: Łączenie nas ze sprawą wycieku poufnych informacji firmy Velux jest nieuzasadnione
Florek: Zainteresowanie zakupem poufnych informacji byłoby przeciwko naszej etyce i moralności

Florek: Zainteresowanie zakupem poufnych informacji byłoby przeciwko naszej etyce i moralności ©Fakro

Duński dziennik „Jyllands-Posten” opisał sprawę dotyczącą rzekomego szpiegostwa przemysłowego w rodzimej firmie Velux. Artykuły sugerują, że w aferę była zamieszana sądecka firma FAKRO.

- Łączenie nas z tą sprawą jest nieuzasadnione. Przedmiotem sprawy są wewnętrzne nieprawidłowości centrali Velux w Danii - odcina się Ryszard Florek, prezes FAKRO. Uważa, że próba wmieszania jego firmy w tę sprawę to przejaw nieuczciwej konkurencji ze strony firmy Velux.

Tajemnicza tłumaczkaGazeta opisuje spotkanie dziennikarza śledczego z tłumaczką. Kobieta miała być pośrednikiem między osobą, która chciała sprzedać poufne dokumenty, a przedstawicielem sądeckiej firmy.

Do pierwszego spotkania miało dojść w marcu 2016 roku w Karlsruhe (Niemcy). W obecności tłumaczki spotkali się: Krzysztof Kronenberger, współzałożyciel FAKRO i Urlich Huperz, biznesmen z Niemiec.

Twierdził on, że pełni jedynie rolę posłańca. Miał pokazać dokumenty, które zawierały dane techniczne, nagrania głosowe, zdjęcia prototypów okien, opisy procesów produkcyjnych, dokumenty dotyczące kosztów produkcji, informacje na temat sprawy dotyczącej nieuczciwej konkurencji, którą FAKRO wniosło przed Komisję Europejską przeciwko Veluxowi.

Pozostało jeszcze 67% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Manipulacja velux

  Sebulba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To prowakacja duńczyków, żeby oczernić fakro i rzucić podejrzenia na polskiego konkurenta. zupełnie wszycy zapominają, że to duńczyk wykradł dane i chciał zarobić. Czy to nie przypadek, że ta...rozwiń całość

  To prowakacja duńczyków, żeby oczernić fakro i rzucić podejrzenia na polskiego konkurenta. zupełnie wszycy zapominają, że to duńczyk wykradł dane i chciał zarobić. Czy to nie przypadek, że ta sprawa dopiero po roku z taką intensywnością trafia do mediów, koedy to waży się sprawa skargi fakro w Komisji Europejskiej i kiedy komisja podejmując decyzję musi podjąć się dowodów dostarczonych przez fakro do komisji?

  Dziennik Polski jest polski już niestety tylko z nazwy. Dobrzy byłoby, żeby dla rzetelności dziennikarkiej albo napisać coś własnego i zweryfikowanego, a nie przeklejać tekst z duńskiej gazety puls biznesu do tego manipulując tytuł.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama