Urząd prześle SMS-a, gdy załatwi sprawę

Urząd prześle SMS-a, gdy załatwi sprawę

Jolanta Białek

Dziennik Polski 24

Niepołomice. Urzędowe powiadomienia dla mieszkańców i przedsiębiorców przez: SMS, e-mail lub aplikację mobilną mają być na porządku dziennym od wiosny 2018 roku. To element „Cyfrowych Niepołomic”, powstających z funduszy unijnych
Budowa niepołomickiego system publicznych e-usług ruszyła kilka miesięcy temu. Inwestycję podzielono na kilka części. W ostatnich dniach podpisano umowę na wykonanie ostatniego i najważniejszego etapu tych prac: dostawę licencji oraz wdrożenie systemu e-Urząd dla potrzeb gminy Niepołomice. Wybrana w przetargu firma Record SI ma na to czas do 30 marca przyszłego roku.

Z niektórych elementów nowego systemu można będzie korzystać szybciej. - Wykonawca e-usług zapowiedział, że niektóre jego moduły zostaną wdrożone już od nowego sezonu podatkowego, a więc od stycznia - mówi Szymon Urban z magistratu w Niepołomicach.

Dzięki temu projektowi mieszkańcy dostaną możliwość prowadzenia ogółu swoich spraw z urzędem on-line, bez składania osobistych wizyt w magistracie. Podobne możliwości będą miały podmioty gospodarcze z gminy Niepołomice. Drogą elektroniczną można będzie realizować kwestie dotyczące m.in. podatków i gospodarki odpadami, sprawdzić na jakim etapie jest sprawa, którą załatwiamy w urzędzie, czy prowadzić korespondencję z urzędniczkami.

Novum ułatwi życie także urzędnikom: za kilka miesięcy będzie w magistracie elektroniczny obieg dokumentów.

Całkowity koszt budowy „Cyfrowych Niepołomic” przekroczy 3 mln zł. Unijne dofinansowanie pokryje ok. 80 proc. tej kwoty.

WIDEO: Miliardy na kolej w Małopolsce
Czytaj także

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo

    Gry On Line - Zagraj Reklama