Tour de Pologne 2017 Kraków. Kolarze ukończyli I etap!...

Tour de Pologne 2017 Kraków. Kolarze ukończyli I etap! [ZDJĘCIA Z METY]

Zdjęcie autora materiału
Amadeusz Calik

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Tour de Pologne 2017. Tour de Pologne 2017 w Krakowie. Zobacz zdjęcia z mety Tour de Pologne 2017 przy krakowskich Błoniach!
1/46
przejdź do galerii

Tour de Pologne 2017. Tour de Pologne 2017 w Krakowie. Zobacz zdjęcia z mety Tour de Pologne 2017 przy krakowskich Błoniach! ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Tour de Pologne 2017 w Krakowie oficjalnie rozpoczęte! Z Rynku Głównego przed 13 wystartował liczący 130 kilometrów pierwszy etap wyścigu. Kolarze przejechali między innymi obok znanego na całym świecie sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, a pierwsze punkty do klasyfikacji górskiej zdobyli w Bachowicach i Kaszowie. Tuż przed ostateczną rozgrywką peleton pokonał trzy czterokilometrowe rundy pomiędzy stadionami dwóch wielkich piłkarskich rywali – Wisły i Cracovii - informowali organizatorzy Tour de Pologne 2017.

Zwycięzcą etapu okazał się Słowak Peter Sagan, który uzyskał czas 2:56:16.44. Najlepszym Polakiem był Paweł Franczak, natomiast najlepszą drużyną okazała się ekipa Gazprom - Rusvelo z Rosji. Zobaczcie zdjęcia z I etapu Tour de Pologne 2017 w Krakowie: Zobacz galerię

56 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Tour de Pologne 2017. Tour de Pologne 2017 w Krakowie. Zobaczcie zdjęcia ze startu I etapu Tour de Pologne 2017!

Tour de Pologne 2017 Kraków. Kolarze wystartowali! [ZDJĘCIA ZE STARTU]

Link do głównego zdjęcia

Tour de Pologne 2017. Tour de Pologne 2017 w Krakowie. Zobaczcie zdjęcia ze startu I etapu Tour de Pologne 2017! ©Anna KaczmarzTour de Pologne 2017 Kraków. Gdzie obejrzeć transmisję? Tour de Pologne online, na żywoNa pewno zastanawialiście się, gdzie obejrzeć Tour de Pologne w telewizji i w internecie za darmo. Start pierwszego etapu wyścigu Tour de Pologne można było obejrzeć zarówno w telewizji, jak i w internecie. Transmisja Tour de Pologne 2017 z Krakowa rozpoczęła się w TVP Sport o godzinie 12:45. Następnie studio i transmisja Tour de Pologne na żywo odbywały się w TVP 1 oraz w TVP Sport


Zwycięzcą I etapu Tour de Pologne 2017 w Krakowie okazał się Słowak Peter Sagan

Tour de Pologne 2017 Kraków. Sprawdź utrudnienia!Zamknięte ulice dadzą się we znaki mieszkańcom całej Małopolski. Start honorowy wyścigu wyznaczono na Rynku Głównym o godzinie 13.25, ale właściwy początek rywalizacji zobaczymy po wyjechaniu z miasta, w okolicy Świątnik Górnych około 13.45. Oznacza to, że Tour de Pologne przed godziną 14 wjedzie w okolice Sieprawia i po około godzinie opuści powiat. Drogi będą zamknięte, jednak organizatorzy zapewniają, że utrudnienia potrwają tam tylko kilkanaście minut - na czas samego przejazdu kolarzy.

W związku z Tour de Pologne 2017 w Krakowie od około godz. 13-14 nie będzie dojazdu do Swoszowic.

O godz. 14.45 kolarze dotrą do Kalwarii Zebrzydowskiej, przejadą przez rynek, następnie przez Barwałd, Kleczę popedałują do Wadowic - tam powinni zameldować się ok. godz. 15. Przejadą ulicą Lwowską, przez rynek oraz ulicami: Mickiewicza, Gimnazjalną, Sikorskiego i Wojska Polskiego, a następnie udadzą się w kierunku Tomic.


W związku z Tour de Pologne 2017 w Krakowie zamkniętych zostało wiele ulic. Wprowadzone były także zmiany w komunikacji miejskiej

Później pojadą do Witanowic i Woźnik. Ok. godz. 15.15 powinni dojechać do Bachowic. Następnie wyznaczoną trasą dotrą do Spytkowic, Ryczowa i Łączan. Po czym przez Liszki i Kryspinów wrócą do Krakowa.

Właśnie w stolicy Małopolski utrudnień będzie najwięcej. Między godz. 11 a 17 dojazd na Wolę Justowską ma być możliwy tylko z przesiadką i przejściem piechotą między przystankami „Cichy Kącik” i „Słonecznikowa”.

Tour de Pologne 2017 Kraków. Zamknięcia ulic i utrudniony dojazdWiele ulic było w sobotę wyłączonych z ruchu autobusów: al. Focha, ul. Kałuży (na całej długości); od ok. godz. 11 do ok. 17.15 - al. 3 Maja, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi; od ok. godz. 15.30 do ok. 17.15 - ul. Olszanicka, ul. Chełmska, ul. Junacka.

W godz. 11-17.15 autobusy linii 109, 134, 152, 192, 252, 352, 502 i 902 kursowały na zmienionych trasach.

Tour de Pologne 2017 Kraków. Utrudnienia w komunikacji miejskiej w Krakowie109 - kursowała w obu kierunkach po trasie z Bielan do Salwatora bez zmian następnie ul. Kościuszki, przez most Dębnicki, ul. Konopnickiej do os. Podwawelskiego. Na trasie objazdowej autobus ma się zatrzymywać na istniejących przystankach;

134 - w obu kierunkach pojechała po zmienionej trasie: z zoo do przystanku „Słonecznikowa” bez zmian, następnie ul. Piastowską do Cichego Kącika. Na trasie objazdowej autobus będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach;

152 - kursowała w obu kierunkach po zmienionej trasie: z al. Przyjaźni do placu Inwalidów bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do pętli „Cmentarz Olszanica”.

192 - pojechała w obu kierunkach po zmienionej trasie: z pętli „Czyżyny Dworzec” do placu Inwalidów bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do Chełmu.

252 - kursowała w obu kierunkach po zmienionej trasie: z os. Podwawelskiego do „Jubilata” bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do przystanku „Kraków Airport”.

352 - pojechała w obu kierunkach po zmienionej trasie: z al. Przyjaźni do placu Inwalidów” bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do Kryspinowa.

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z Tour de Pologne 2017!


MIJA ROK OD ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY 2016 W KRAKOWIE. KONIECZNIE SPRAWDŹ:WIDEO: Czesław Lang o Tour de Pologne 2017

Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama