Torkania. Tylu atrakcji jeszcze tu nie widziano

Torkania. Tylu atrakcji jeszcze tu nie widziano

Katarzyna Hołuj

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Gwiazdą festynu w Tokarni była Grażyna Łobaszewska i Ajagore

Gwiazdą festynu w Tokarni była Grażyna Łobaszewska i Ajagore ©Katarzyna Hołuj

Parafia Matki Bożej Śnieżnej świętowała 35-lecie swojego istnienia. Na jubileusz przybył kardynał Stanisław Dziwisz, a wieczorem na scenie wystąpiła Grażyna Łobaszewska.
Gwiazdą festynu w Tokarni była Grażyna Łobaszewska i Ajagore

Gwiazdą festynu w Tokarni była Grażyna Łobaszewska i Ajagore ©Katarzyna Hołuj

Równocześnie odbył się w Tokarni Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. Moc atrakcji sprawiła, że przybyły setki mieszkańców. Próbowali potraw przygotowanych przez gospodynie, oglądali występy zespołów regionalnych, kupowali napisaną przez Mariana Cieślika książkę pt. „Z potrzeby ludzkich serc”, o dziejach parafii. Była też loteria fantowa, w której nagrody, dzięki hojności sponsorów, były liczne i atrakcyjne (na czele z główną - motorem crossowym).
Jak na poprzednich festynach, z których dochód pozwolił wykonać renowację Kalwarii Tokarskiej i sfinansować korony dla Matki Bożej Śnieżnej - patronki parafii, w tym roku zbierano pieniądze na ambonkę i nowy ołtarz ofiarniczy. Były też licytacje prac miejscowych rzeźbiarzy oraz sportowych pamiątek przekazanych przez parafian. W sumie udało się zebrać 34 108 zł 24 gr.

- Festyn odbył się dzięki parafianom. To ich zasługa, bo zaangażowali się bardzo licznie i na różne sposoby. Każdy dzielił się tym, co ma. Jedna pani na przykład podarowała 150 jaj na gofry - mówi proboszcz parafii ks. Robert Pietrzyk i podkreśla, że takie przygotowania, to także forma ewangelizacji, zwłaszcza młodych, których w ten sposób można przyciągnąć do kościoła.

WIDEO: Miliardy na kolej w Małopolsce
Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo