Tokarnia. Parafia świętuje jubileusz 35-lecia

Tokarnia. Parafia świętuje jubileusz 35-lecia

(TK)

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Tokarnia. W najbliższą sobotę 5 sierpnia parafia Matki Bożej Śnieżnej będzie uroczyście obchodzić swoje 35-lecie. Kardynał Stanisław Dziwisz został zaproszony, jako gość honorowy.
Ołtarz kościoła w Tokarni

Ołtarz kościoła w Tokarni ©Katarzyna Hołuj

W sobotę metropolita senior odprawi sumę odpustową o godzinie 11. Potem uczestnicy i mieszkańcy będą mogli spędzić czas na dobroczynnym 3. Pikniku Rodzinnym.

W tym samym czasie w Tokarni odbywać się będzie V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” współfinansowany z funduszy samorządowych przy współpracy z Fundacją Rozwoju Regionu Rabka.

W programie festiwalu są występy i koncerty. Pojawi się orkiestra OSP Tokarnia, schola dziecięca Pani Śnieżnej, zespoły regionalne Mali Kostkowianie, Mali Kliszczacy i Kliszczacy oraz kapela Trzoski. Wyjątkową gwiazdą będzie Grażyna Łobaszewska, która około 19 wystąpi z zespołem Ajagore.


Unikalne wydawnictwo

Podczas całego dnia wystawione będą stoiska i kramy z wyrobami regionalnymi oraz informatorami dotyczącymi Beskidu Wyspowego.

Parafia też przygotowała nie lada gratkę z okazji swojego jubileuszu. Wydana została książka pod tytułem „Z potrzeby ludzkich serc. Zarys dziejów parafii w Tokarni”. Autorem tekstu jest Marian Cieślik, zdjęcia zrobił Sylwester Jamrozik.
WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 15. Co to jest andrus?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama